Stylové měření a vážení

Možná si říkáte, že kuchyň přece není alchymistická laboratoř, abyste v ní museli provádět nějaká přesná odměřování či vážení. Množství surovin i dobu vaření stačí odhadnout od oka. Existují ale situace, kdy se bez kvalitní váhy, minutky nebo dokonce teploměru neobejdete. A navíc některé kousky mají opravdu prvotřídní design, takže skvěle poslouží i jako originální dekorace.

109733-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Když jde o každý gram
Dávno pryč jsou časy, kdy byly na trhu k dostání pouze mechanické váhy, u kterých desetigramový rozdíl nehrál žádnou roli. V té době jste s trochou cviku skutečně mohli dosáhnout přesnějšího výsledku pouhým odhadem. Moderní elektronické verze však již zcela běžně váží s přesností na jeden gram, což s sebou přináší řadu výhod.
Toto vylepšení má zásadní význam zejména pro diabetiky a ostatní lidi, kteří musí ze zdravotních či jiných důvodů dodržovat přísné diety. Některé kuchyňské váhy navíc disponují pamětí s databází nutričních hodnot celé řady potravin. To umožňuje určit tyto údaje pro konkrétní potraviny rovnou během jejich vážení.


Hlavně multifunkčně
Obecným trendem, který vládne v současných kuchyních, je multifunkčnost. Ta se nevyhnula ani elektronickým váhám, které tak kromě svého původního účelu mohou plnit i úlohu hodin, minutek nebo dokonce teploměru či vlhkoměru. Jejich koupí tak často získáte hned několik užitečných pomocníků v jednom.
Stále běžněji také zvládají odměřovat nejen tradiční sypké materiály, ale i tekutiny jako vodu či mléko, přičemž údaje o jejich množství hned operativně převádějí na mililitry. Zcela samozřejmé už je tzv. tárovací nebo nulovací tlačítko, které slouží k postupnému dovažování dalších složek.


Designové skvosty
Nejen u moderních vah, ale i u minutek a dalších chytrých vychytávek do kuchyně je kromě funkčnosti kladen velký důraz také na design. Na výběr máte celou řadu materiálů od nerezu, přes sklo až po plast, přičemž není problém jednotlivé doplňky stylově sladit jak navzájem, tak s ohledem na celkový vzhled kuchyně.


Takové výrobky, které úžasně vypadají a přitom jsou praktické, najdete například v internetovém obchodě Kulina.cz. Ten se zaměřuje výhradně na kvalitní značkové produkty pro vaření a stolování, takže máte jistotu, že zakoupené zboží vám bude sloužit dobře a dlouho.

24.10.2012 8:58

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist