Stylové křeslo pro teenagery? Jedině sedací vak!

Vybavujete nebo vylepšujete teď o prázdninách pokoj pro svého potomka. Přemýšlíte, co by ho nadchlo? Co třeba sedací pytel? Je neuvěřitelně pohodlný a nabízí variabilní posezení či poležení, některé jsou i rozkládací, takže poslouží k přespání kamarádů. Teď jen vybrat ten pravý!

Různé tvary, zářivé barvy, rozličné materiály a skvělé ceny – to je jen stručný výčet pozitiv sedacích vaků. Pro svou variabilitu jsou ideální právě do pokojů teenagerů, ale nejen tam. Ocení je i mladší děti nebo ctitelé nekonformního stylu.

Vejdou se i do toho nejmenšího pokoje

Sedací pytle vám umožní vytvořit velmi útulný relaxační koutek. A to doslova. Jsou totiž k dostání v různých velikostech – od obřích pohodlných vaků, které nahradí ušák či pohovku, až po malé a úzké verze.

Než se však vydáte do obchodu, místo určené pro sedací pytel raději pořádně přeměřte. Přes značnou úspornost musíte počítat s tím, že se zátěží roztáhnou a tím se o něco zvětší jejich objem. Mohlo by vás proto čekat nemilé překvapení, když by plánované zákoutí bylo novému vaku nakonec poněkud malé.

Praktické povrchy

Sedací pytle mohou být ušité z umělé kožešiny, ekokůže, sametu, polyesteru, nylonu nebo bavlny. Jejich údržba je tedy většinou snadná a bezproblémová. Zvláště nylonové povrchy nevyžadují žádnou péči a navíc je můžete dát i na terasu či do zahradního altánu.

Důležitý je také způsob šití. Vaky totiž mohou být jednovrstevné, které jsou omyvatelné, nebo dvouvrstevné. Ty mají velkou výhodu, protože se potah dá sundat a podle druhu materiálu ho můžete případně i vyprat. Otvor pro náplň je v tomto případě zajištěný dvěma zipy.

Náplň není věčná

Cenové rozpětí sedacích pytlů je poměrně velké, od několika set do několika tisíc. Souvisí samozřejmě s velikostí, použitým materiálem, ale také s použitou náplní. Pokaždé jsou jí polystyrenové kuličky, které se však liší kvalitou.

Je to hodně důležité, protože i sedací vaky mají jednu nevýhodu, a ta se týká právě náplně. Postupem času totiž dochází k jejímu „sesedání“, a proto je nutné ji zhruba po půl roce od nákupu doplnit. Koupíte ji u všech prodejců těchto výrobků a její cena se pohybuje kolem 200 Kč za 1 kg.

Text: Ivana Kukalová

26.7.2017 5:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru nebo nás sledujte na facebooku:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.
TOPlist