Stylové dekorace z naplaveného dříví

Až budete číst dnešní článek a prohlížet si fotografie, určitě si řeknete, že lidé, kteří mají blízko k moři, se mají, mohou tam totiž najít velké spousty materiálu v podobě vyplaveného dřeva, pro své výtvarné počiny.

120587-1100x618.jpg Celá galerie 52 Zdroj: archiv redakce

Použití naplaveného dříví k výrobě dekorací je skvělý nápad. Jedná se totiž nejen o nápaditou dekoraci, která je krásná, ale také šetrná k životnímu prostředí. Nápad využít staré dřevo k výrobě nových dekorací  není žádnou novinkou. Možná by vás samotné ani nenapadlo, k jakým nejrůznějším dekoracím se dá staré vyplavené dřevo se svou přirozenou patinou získanou ve vodě a následným vysušením využít.

Velká fotogalerie stylového nábytku

Věci vyrobené z vyplaveného dříví nemusí nutně vždy připomínat jen řeku, moře a to, co s vodou souvisí. Existuje opravdu mnoho skvělých kreací, které se podařily jak návrhářům, tak zručným laikům v tomto oboru vytvořit. Vznikly tak nejrůznější rustikální kreace jako například stolky, lampičky, židle, věšáky, rámy zrcadel, stylová zábradlí, obrazy na stěnu, lustry, ale rovněž malá umělecká díla například šperky, věšáčky, držáky na svíčky, poličky na stěnu, rámečky na fotografie, košíčky nebo rámečky na hodiny, k nimž stačí přidat zakoupený hodinový strojek a do přední části hodinové ručičky.

Speciální kategorii tvoří dekorace stolu. Z naplavených menších dřívek je možné sestavit vkusné prostírání, obal na stolní lampičku anebo podstavec pro svíčky či naplaveným dřívím doplnit květinové aranžmá v průhledné skleněné nádobě, která dá dřevu vyniknout ze všech úhlů pohledu.

Nechejte se tedy inspirovat a až půjdete v létě na procházku kolem řeky, vzpomeňte si na náš dnešní článek a nenechejte ležet na jejím břehu žádný hezký kousek vyplaveného dříví, který by vám mohl být doma k užitku.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, pinterest.com 

7.2.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist