Stylová ložnice pro oba – jak na to?

Sestěhovávání se do společného bytu a hlavně ložnice, je vždy trochu oříšek. Ženy většinou milují romantické ložnice a muži zase pohodlnou postel, kde se pořádně rozvalí a uvidí z ní na televizi. Jak to tedy udělat, aby se oba v ložnici cítili dobře?

156941-1100x618.jpg Celá galerie 13 Zdroj: archiv redakce

Krémové a pastelové odstíny rudé, hnědé a zlaté vykouzlí příjemné a útulné prostředí pro oba.

Vyložte barvy na stůl
Pokud právě zařizujete společnou ložnici, je velmi důležité, abyste si zvolili barvy, které máte oba rádi. Zkombinovat se dá téměř vše, samozřejmě za předpokladu, že poměr barev je uvážlivě určen.Měli byste v ložnici zachovat praktičnost, ale také romantiku a smyslnost. Proto vybírejte barvy teplé tak, abyste se oba v ložnici cítili dobře. Ložnice má být únikem ze světa stresu a pracovních povinností a vliv partnerů na zařízení místnosti by měl být tudíž vyvážen. Stejně jako růžová je typicky ženská barva, černáčernobílá se zase nejčastěji objevuje v ložnicích svobodných mladíků. Pokoj tak vypadá moderní a cool. Krémové a pastelové odstíny rudé, hnědé a zlaté vykouzlí příjemné a útulné prostředí pro oba.

lo-nice.jpg

Zdroj: archiv redakce

Vyhýbejte se nadměrnému zdobení
Krajky a mašličky na povlečení a závěsech vypadají velmi romanticky, ale do společné ložnice se nehodí. Vybírejte jednodušší design, který můžete příležitostně okořenit sexy přehozem přes lůžko a doplnit smyslnou vůní orientálních svíček.

Nepřehlédněte – velká galerie ložnic

lo-nice3.jpg

Zdroj: archiv redakce

Televize ano či ne?
V současnosti jsou televize v koupelnách, v sedačkách aut, zabudované v oknech, tak proč by měly chybět v ložnici, že? Pokud oba milujete večerní rituál, když je vše hotovo a vy se s chutí podíváte na díl oblíbeného seriálu, tak proč ne. Měla by však panovat dohoda, že se nebudete vzájemně rušit. Spánek při puštěné televizi je velmi nekvalitní a pokud mu budete vystaveni dlouhodobě, mohou se přidat poruchy soustředění, únava, náchylnost k nemocem.

lo-nice2.jpg

Zdroj: archiv redakce

Oddělené matrace
Abyste se opravdu navzájem nerušili, je důležité pořídit si dvě matrace. Neucítíte každý pohyb toho druhého, a také si budete moci vybrat měkkost a kvalitu, na kterou jste zvyklí.

lo-nice6.jpg

Zdroj: archiv redakce

Sbírky patří jinam
Jste- li vášnivými sběrateli panenek, pivních půllitrů, nebo porcelánových sošek, do ložnice nepatří. Udržuje se na nich prach a zbytečně získáte stísněný pocit přeplněného pokoje. Do ložnice patří pouze jedna sbírka – sbírka příjemných okamžiků.

Sabrina Harisová
Foto: furnishism.com, romanticbedroomideas.com, theluxhome.com, increaseroom.com, oerindesign.com, ijoos.com, gohomeinterior.com, tampa-appliance-repair.com, homeinteriordesigninfo.com, homeklondike.com, homahbale.com, homedesigndecorator.com

26.1.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist