Stylová kuchyň jako z amerického sitcomu

Komediálních seriálů je v televizi opravdu mnoho a navíc se těší stále větší oblibě. Chtěli byste, aby se vaše kuchyň alespoň trochu podobala „tomu stylovému interiéru“ z Přátel, Dva a půl chlapa, či Roseanne?

Některé seriály se stávají kultovními i na našich obrazovkách, a protože si televizní stanice zjevně libují v redundantním vysílání, málokdo se vyhne tomu, že daný seriál shlédne během jednoho roku celý – od prvního k poslednímu dílu – někdy i 5x po sobě.  A právě v případě kultovních seriálů, na které se skutečně vydržíme dívat i přesto, že je již známe zpaměti, se již tolik nezaměřujeme na děj, ale začínáme si všímat jakéhosi pozadí. Mohou to být nedostatky na kostýmech, účesy a make-up herců anebo interiéry.

Je to právě kuchyň, zpravidla spojená s obývákem, která zaujme nejednoho diváka, neboť právě tato místnost bývá jedním z hlavních dějišť.

Bílý cihlový obklad kuchyňské linky vypadá čistě a nechá vyniknout jak  rustikálním patinovaným linkám, tak i moderním lesklým designům kuchyní v jasných barvách. Oproti tomu klasické, oranžovo – červené pálené cihly s lehkou patinou mohou kuchyni propůjčit hřejivou, domácí atmosféru.

Zajímavé je, že 80 % kuchyní, které zdobí právě cihlové obložení, rozhodně nestaví na obdiv skutečné, pravé cihly. Jedná se o dokonalou a od originální cihly takřka zcela nerozeznatelnou imitaci ve formě cihlových pásků z řezaných cihel. Tenké cihlové plátky se na zeď připevňují pomocí speciálního lepícího silikonu, jeden po druhém. Následně se obložení nechává zaschnout a poté následuje povrchová úprava, jejíž rozfázování a počet kroků závisí na dané místnosti a zatíženosti obkladů.

Pro kuchyňský cihlový obklad spočívá standardní finální proces v aplikaci fixačního filmu ve spreji, jímž se kompletní plocha obložení postříká. Film se vstřebává asi hodinu až dvě a poté je kuchyňský cihlový obklad připraven pro vytvrzovací vrstvu laku, který nejen, že celý obklad zpevní a dodá mu na tvrdosti, ale současně zajistí voděodolnost, omyvatelnost a především také žáruvzdornost kuchyňského obložení. Výhodou je, že tyto speciální obkladové laky na cihlová obložení nezanechají na obkladu žádné barevné, ani lesklé stopy – jsou zcela čiré a matné, takže výsledný cihlový efekt je skutečně dokonalý.

Lucie Sýkorová
Foto: freshome.com, houzz.com, inddu.com, lushome.com, merwis.com

8.6.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist