Styl z blešího trhu je hravý a inspirující

Také milujete nakupování na bleších trzích? Vždycky se tam dá objevit něco fantastického, okouzlujícího a někdy natrefíte dokonce na opravdový poklad. Pěkné kousky, kterých se jeden rád zbaví, ale druhý po nich již pěkně dlouho touží a ne a ne je sehnat, tak to je bleší trh. Zásobárna skvělých věcí, stačí si jen vybrat to, co osloví právě vás.

122658-1100x618.jpg Celá galerie 33 Zdroj: archiv redakce

Pokud jste na tom tak, že neustále nosíte v hlavě seznam věcí do bytu, po kterých toužíte a ne a ne se jich dopídit, často se přihodí, že na ně narazíte právě na bleším trhu. A i když nemáte přesnou vizi toho, co vám doma chybí k vaší spokojenosti, poohlédněte se po jednotlivých zajímavých předmětech, abyste jimi pak mohli oživit svůj interiér. Může to být cokoli, co se k výbavě vašeho bytu bude hodit nebo s ní jakkoli ladit. Ať jsou to například staré váhy do kuchyně, hmoždíř, mlýnek na kávu, drátěná krejčovská panna k vašemu šicímu stroji, starý reklamní předmět, váza podobná té, jakou měla vaše babička v parádním pokoji, stará petrolejová lampa s cylindrem, kovový věšák nebo stylová skříňka do koupelny, cokoli, co upoutá vaši pozornost, se může stát posléze ozdobou vašeho bytu.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Padne-li váš pohled na přecpaném bazaru či bleším trhu jako první na otlučenou kredenc či vitrínu, určitě to pro vás bude nadmíru těžké vrátit se bez ní domů. Pro někoho možná nepochopitelné, pro někoho vášeň, pro někoho koníček, i tak by se dalo nazvat pátrání po bleších trzích.

Při návštěvě blešího trhu se totiž velmi často stává, že objevíte jeden předmět, který natolik podnítí vaši fantazii, že se vám hned rozběhnou v hlavě další možnosti, jak váš byt ozvláštnit, předělat, vydekorovat či pozměnit. Pokud to byl právě jeden jediný kus retro nábytku, vezměte jej, nalakujte nebo ozdobte tak, aby dostal jedinečný vzhled, vyměňte mu například kování, jedná-li se o stůl, můžete vyměnit jeho desku anebo ji opatřit zrcadlem, čímž celý předmět získá zcela nezvyklý vzhled.

Drobnější předměty objevené na bleším trhu můžete vystavit na odiv například na okenním parapetu, nebo na knihovničce.  Mohou být také samostatně vystavené na poličkách anebo na přihrádkách, zkrátka kdekoli se vám to bude pozdávat. Nezapomeňte také na nejrůznější typy sbírek. Bleší trh je obvykle skvělou příležitostí k získání takových předmětů, ke kterým byste jinak těžko hledali jednodušší cestu.

Styl blešího trhu je bezesporu nejlepší způsob jak propojit něco nového se starým za účelem vytvoření osobité interiérové kompozice.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: weddingbee.com, goamsterdam.about.com, rosespetitemaison.blogspot.com, fleamarketstylemag.blogspot.com, iheartshabbychic.blogspot.com, ohjoy.blogs.com, bellesreveries.com, aussieinfrance.com, winderandmain.com, rentpatina.com, indierocket.com, designismine.blogspot.com, annesage.com, myhomeideas.com, desiretoinspire.net, o-nosso-refugio.blogspot.com, wehwartit.com, trenenvy.com, videkistilus.blogspot.com, antiquepocketwatcheswall.blogspot.com, eugeniamariaefendy.blogspot.com papernstitchblog.com, willows95988.typepad.com, barnhousebh.blogspot.com, studioofdecorativearts.blogspot.com, sweetcupcaker.com, northtryon.com, houzz.com, roost-home.blogspot.com, nestdecorating.typepad.com, insovintage.blogspot.com 

6.11.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist