Stůl pod počítač jako nezbytnost pro domácí kancelář

Všichni, kteří pracují doma, nebo si domů práci nosí, to jistě dobře znají – na stůl položí laptop nebo zapnou stolní počítač a najednou zjistí, že není na jejich provizorním pracovišti k hnutí.

123725-1100x618.jpg Celá galerie 28 Zdroj: archiv redakce

Praktické řešení pro domácí pracovny

Velmi praktické řešení, obzvlášť pro domácí pracovny anebo také do dětských pokojů, skýtají speciálně upravené stolní sestavy, přímo určené pro počítače a jejich uživatele. Mnohdy právě takový PC stůl může suplovat celý prostor domácí pracovny. Jde o ergonomicky sestavený komplex, který se skládá z hlavní stolní desky a mnoha polic a úložných prostor.

Typy pracovních PC stolů

Zpravidla bývají PC stoly vyrobené ze dřeva, nebo případně z kovu, což je dobré obzvláště pro často se přehřívající laptopy – kov totiž odvádí teplo od spodní části počítače a tím jej vlastně chladí.  Další výhodou PC stolů je zpravidla výsuvná police (může však být i statická) určená pro klávesnici. Klávesnice tak nebude zabírat místo na pracovní ploše stolu. Říkáte, že u laptopů tento problém není nutné řešit? Pokud nepoužíváte u svého notebooku externí klávesnici a píšete rovnou na něm, pak můžete zvolit právě statickou polici na níž místo klávesnice umístíte váš počítač anebo můžete výsuvnou polici úplně vyjmout, nebo ji využít na odkládání osobních věcí.

U stolních počítačů staršího typu, nebo například u herních nadupaných počítačů, které lze snadno nalézt v dětských pokojích vašich „pařmenských“ ratolestí. Nezbytný je proto prostor pro umístění samotné skříně počítače , jelikož se jedná o těžkou a velkou část počítače. Ten bývá vždy umístěn tak, aby měla skříň dostatek prostoru pro odvětrávání a mnohdy bývá tato police opatřena i polstrováním ze silného filcu či jiné textilie. Polstrováním mohou být opatřeny i plochy pro externí přídavné reproduktory. Je to opatření proti posouvání těchto počítačových komponent a částí a taktéž proti nepříjemnému rezonování.

Je více druhů PC stolků, nejčastěji se setkáte s rohovými. Rovněž i jejich funkce a možnosti jsou různé, závisí zejména na jeho ceně. Stůl pod počítač by měl být umístěn blízko okna, odkud je zajištěn dostatek denního světla. Zřejmě proto je také nejvhodnější rohový typ stolu, který tak svými parametry nabízí dostatek prostoru po obou stranách stolu.

Velká inspirativní galerie stolů

PC stoly pro děti by měly být bezpečné, což znamená, že jeho hrany musí být zaoblené a rozhodně by ze žádné části stolu neměly vyčuhovat žádné kovové části či jiné prvky, které by mohly způsobit zranění . Některé PC stoly jsou vybaveny i praktickými zásuvkami a neméně pak přídavnými moduly, které lze samostatně dokoupit, jako například pořadače na dokumenty, bodové osvětlení, přídavné zásuvkypolice atd..

Lucie Sýkorová

Foto: diytrade.com, reclinerstore.com, furniturevisit.org, archiproducts.com, meijer.com, design-milk.com,  ikeahackers.net, preciolandia.com,

29.7.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist