Studentské koleje, ve kterých byste chtěli bydlet

Zatímco si spojujeme studentské ubytovny s nuznými ložnicemi zabydlenými desítky let starým rozpadajícím se nábytkem, berlínský Global Institute nabízí moderní a inspirativní prostory, ve kterých je radost bydlet.

Autorem projektu je newyorská developerská společnost Macro Sea ve spolupráci s CIEE (Council on International Educational Exchange). Obrátili působivou starou továrnu v Kreuzbergu v Berlíně v důstojné bydlení pro stovky studentů. Studenti mohou žít a učit se v inspirujícím a kreativním prostoru, který respektuje život studentů žijících v zahraničí. Odmítli tak zažitý koncept studentských kolejí, které jsou obvykle nevýrazné, nepohodlné, plné nekvalitního nábytku ze staré dřevotřísky. Slouží studentům, kteří v Berlíně žijí jen jeden semestr nebo i rok.

Global Institute je složen ze dvou budov, které dohromady nabízejí přes sedm metrů čtverečných prostoru pro bydlení a trávení volného času. V každém patře je 40 pokojů se společnou kuchyní a společenským prostorem.

Budova je zařízena jak starým, tak i moderním nábytkem, který navrhli mladí designéři. Setkáte se tu i s kozami či koňmi důvěrně známými ze starých tělocvičen. Skříně v ložnicích jsou na kolečkách a umožňují studentům snadno uspořádat rozvržení pokojů podle vlastních představ. Kovové zásuvky v nábytku pocházejí ze skladovacích boxů zachráněných z původní továrny. Pokoje jsou určené pro jednu až dvě osoby, ty jsou vybaveny palandami nebo spacím prostorem v mezipatře přístupném po žebříku.

Také společenské prostory jsou zařízeny směsí starých a nových kusů v tlumených barvách, zatímco ve společných kuchyních rozjasňují zářivě žluté akcenty.

Hala budovy je navržena tak, aby byla srdcem projektu. Nachází se v ní na míru vyrobená kamenná funkční recepce. Nechybí ani společenské posezení a místo pro individuální studium. V budovách jsou umístěny i učebny, architektonické studio či dílna.

Developeři částečně vyhloubili přední nádvoří, aby umožnili vstup přirozeného světla do suterénu, znovuotevřeli nádvoří a přidali terasovitý trávník.

Z dostupných zdrojů vytvořila redakce
Foto: Chris Mosier
Zdroj: Macro Sea

6.1.2016 12:56

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist