Stropy vkusně a netradičně

Mnoho lidí dává přednost jednoduchým bílým stropům. Někdy je to proto, že přehlížejí možnost záměrně využít stropní konstrukci, zatímco jindy je to proto, že si myslí, že je to nejlepší a zároveň nejjednodušší řešení. I když se dá s názorem, že bílé stropy jsou úžasné a hlavně jednoduše realizovatelné souhlasit, jsou zde i další, hlavně velmi zajímavé způsoby jejich provedení.

128185-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: archiv redakce

Co vás čeká ve fotogalerii

Ve fotogalerii u článku naleznete úžasné kolekce nápaditých stropních designů, které vám mohou pomoci inspirovat se, aby se alespoň jeden z vašich pokojů stal díky inovativnímu pojetí stropu neobvyklý a zajímavý. Najdete zde, jak jednoduše vymalovat strop v jiné, než bílé barvě, a také uvidíte stropy zdobené dřevěnými deskami, lištami a nejrůznějšími typy podhledů.

Snížený stropní podhled

Nejjednodušší variantou je suchá montáž po osazení dřevěných stropniček do protilehlých zdí. Po osazení se ve zdi vysekají kapsy anebo se po celé délce přichytí hmoždinkami úhelník se širší přírubou, na kterou se stropničky osadí. Je dobré vědět, že sníženým stropním podhledem nejen opticky zmenšíme příliš vysokou místnost, ale také zvýšíme zvukovou a kročejovou neprůzvučnost, což má velký vliv na klid a pohodu v takto upravené místnosti. K tomuto účelu je využíváno nejrůznějších stropních kazet a obložení, které dělají ve výsledku nejen skvělý estetický dojem, ale mají i výborný akustický účinek.

Povrchová úprava stropních podhledů

Povrchová úprava podhledů by měla odpovídat druhu a zařízení prostoru, v němž se podhled zřizuje. Je-li mezi původním stropním podhledem a mezi sníženým stropem větší volný prostor, je možné v něm uložit odsávací zařízení.

Jednoduše upravený strop může navíc zajímavým způsobem podtrhnout krásu netradičního lustru, který zazáří v místnosti ještě dříve, než jej rozsvítíte.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: shelterness.com

19.8.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist