Stromová stavba aneb domy jako obří květináče

Znáte věhlasnou stavbu Bosco Verticale? Že ne? Pak bychom vám ji měli velmi rychle představit, protože to stojí za to. Tato stavba představuje obrovský průlom v ekologickém stavitelství.

Fascinující duální stavba, která roste v centru italského města módy a jejímž stvořitelem je Stefano Boeri, je opravdu velmi unikátní. Hlavní ideou tohoto italského projektu je vytvoření rostoucího lesa ve vzduchu.

Takové budovy budou dodávat čerstvý vzduch jejich obyvatelům a rovněž obyvatelům sousedních ulic. To je však jen zlomek funkcí – mimo jiné by měly efektivně využívat energii, nebo dokonce sami energii produkovat. Zeleň by měla také filtrovat prachové částice, obsažené v městském prostředí, vždyť přrávě Miláno je jedním z nejznečištěnějších měst v Evropě, pohlcovat škodlivé látky z ovzduší, recirkulovat je a chránit budovy před radiací a akustickým znečištěním.

Pro realizaci je potřeba 10 000 metrů čtverečních půdy a 40 000 metrů čtverečních zalesněné a zelené plochy. Celkový rozpočet projektu je astronomický – 65 000 000,00 eur.

Lucie Sýkorová

Foto: Freshome.com

7.5.2014 12:50

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist