Střídmé a elegantní…

Když uvažujete o změně interiéru, o vytvoření jeho nové atmosféry a zároveň nemáte v úmyslu vyměnit veškeré zařizovací předměty, pak zkuste velmi efektní a stejně tak tradiční způsob tvorby pomocí látek. O síle a schopnosti látek, jsme pro vaší inspiraci psali včera a budeme se jim věnovat i zítra. A nakonec by vlastně stačilo napsat jen: zkuste to, je to ozkoušená a fungují věc!

Bohatě řasené závěsy, bohatě zdobené látky a čalounění, to vše může vyvolávat představu zámeckého interiéru a nebo interiéru bohatého měšťana konce 19.století tak, jako je tomu např. ZDE ve článku, který se stejným způsobem věnuje interiérovým textiliím. A vlastně je to asi tak v pořádku, vždyť pokud bychom nechtěli vyvolávat onu „romantickou“ atmosféru a na místo bychom dali přednost praktickému řešení, pak bychom zvolili plastové žaluzie, na místo koberců snadno ošetřovatelné linoleum a stejným způsobem bychom se vypořádali i s potahem sedacího nábytku. Pro alergiky a lidi se sníženou mobilitou, kteří nemají tolik síly a chuti trávit neustálým úklidem, luxováním a čištěním bytového textilu, by to bylo jistě i praktičtější a vhodnější řešení. Ale to už je teď věc.

Elegantní bydlení: inspirativní fotogalerie

Zkuste trochu střídmosti či „lehkosti“

Není nutné řešit byt pomocí výrazné výbavy textilem tak, jako je to ilustrováno např. ZDE. Je možné vyvolávat podobný efekt, podobné „teplo“ a nebo „útulnosti“ či zkrátka požadovanou atmosféru a zároveň vytvořit odlehčený a nebo i stylem skutečně moderní interiér. Je to prosté. V postatě jde jen o volbu barevnosti třeba právě závěsů a potahových látek.

TIP: nechte se inspirovat moderním interiérem a vyzkoušejte třeba mimořádně elegantní a v pravdě modernistickou černobílou kombinaci.
Red.
Foto: Nobis
23.4.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist