Stolování podle Feng Shui

Čínská moudrost praví, že skrze ústa do těla vstupují s jídlem i nemoci a v tomto duchu by mělo být upraveno t i stolování, které je jakým si „rituálem“ přijímání pokrmů. Zkuste uvažovat o vašem stolování jako o nástroji klidu a rovnováhy.

Nyní je čas uvést základní pravidla, které tato původní prastará moudrost přináší jako poučení pro stolování.

Velká inspirativní galerie stolů

1.základní je nesedět k oknu a nebo dveřím zády. Pokud není zbytí, pak je dobré se zády otočit k těm dveřím, které nevedou na chodbu nebo ven z bytu, ale třeba jen ze spižírny. V každém případě, okna a dveře jako vstupy do bytu by měl mít stolovník na očích tak, aby byl případnému příchozímu tváří v tvář a nebyl nervosní z toho, že jej někdo může překvapit tzv. ze zadu.

Feng shui bydlení: inspirativní fotogalerie

2. jídelní stůl by měl být kulatý, ale existují i způsoby, jak jeho případnou hranatost „eliminovat“. Kulatý stůl, tedy jídelní, u kterého přijímáme zdroje síly a potravu, je současně zdrojem pozitivních energií. Je zvláštní, v jakých souvislostech se kolmost a pravoúhlost objevuje jako zdroj problémů.

Pokud máte hranatý stůl, můžete jej pode Feng Shui „opravit“ . Stačí vám k tomu červená květena, kterou je potřeba doprostřed stolu a na roh kuchyňské linky pak dát květináč s převislou rostlinou. Takovým způsobem se dají hrany vašeho stolu alespoň částečně „zaoblit“.

3. současná doba vytváří množství stresových a rušivých elementů. Zbavte se informačního zahlcení a soustřeďte se jen na jídlo. Velkou chybou je třeba sledování televize při jídle.

4. seďte a jezte v klidu, pomalu a zády ke stěně, obličejem do prostoru místnosti.

5.popřejte si dobrou chuť a uvolněte se

Karel Holý
Foto archiv redakce

15.5.2008 8:56

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist