Štíhlou kuchyni a obývák prohlubuje optické spojení s terasou a bazénem

Tato jedinečná moderní novostavba využívá podlouhlého pozemku na vrcholu kopce, aby obyvatelům dopřála maximální výhledy na okolní kopcovitou krajinu. Samotný dům prostředí obohacuje o nový prvek. K domu patří moderní jednoduchá zahrada, na které najdete jen trávník, okrasné trávy a několik keřů stejně jako v okolní divoké krajině.

panoramic-house_on-a_images-by-adria-goula_16-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: Foto: Adrià Goula

Autorem výjimečného domu nedaleko Barcelony je architektonické studio ON-A Architecture. Při navrhování se museli vypořádat s úzkým a nepříliš velkým pozemkem. A dokázali z něho vykřesat víc, než investoři očekávali. Při stavbě architekti uplatnili inteligentní a udržitelný stavební systém, ve kterém v nejvyšší možné míře použili materiály přirozeně vyskytující se v okolí domu.

V přízemí se nachází velkorysý obývací prostor pro mladou rodinu. Ve vystupujícím výklenku je umístěna kuchyně s ostrůvkem. Toto vyskočení z linie je velmi praktické: Díky tomu chodí majitelé pro kávu stejně daleko z obývacího pokoje i z luxusního sezení na terase.

Vedle kuchyně se nachází i jídelna, která je s obývacím pokojem opticky propojená přes sklo biokrbu. Velká posuvná okna zajišťují volný průchod na krytou terasu, na ni navazující bazén a zahradu.

Terasy jsou chráněné pětimetrovým přesahem střechy, který zároveň tvoří podlahu teras horních pokojů. V patře totiž vznikla odpočinková zóna s ložnicemi a koupelnami pro celou rodinu.

Malý suterén slouží jako garáže a skladovací prostory bytového zařízení a sezonního vybavení.

Vertikální komunikaci domu tvoří jednosměrné schodiště, které spojuje suterén, přízemí a první patro. V případě potřeby může v jeho sousedství později vzniknout výtah.

Solární kolektory na střeše se starají o výrobu teplé užitkové vody, což je v teplém a slunečné prostředí Španělska samozřejmost. V návrzích architekti kladli důraz na to, aby všechny pokoje měly přirozené větrání a maximální přísun denního světla, což v královské míře zajišťují velká prosklená okna vedoucí na osluněnou stranu domu.

25.1.2021 10:30 | autor: Julie Veselá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist