Stěny nemusíte jen vymalovat, zkuste třeba obklady

Toužíte ve svém interiéru neustále něco měnit a vylepšovat? Pak by se váš zájem měl zaměřit také na stěny. A chcete-li jejich dekorování pojmout originálně, neomezujte se pouze na užití výraznějších barev. K dispozici je mnoho dalších možností, jak se k výzdobě stěn postavit. Inspiraci můžete načerpat z následujícího článku.

131730-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Přírodní materiály jako obklady
Kámen, cihla nebo dřevo patří mezi ty přírodní materiály, které se perfektně hodí pro obložení a zvýraznění jedné z interiérových stěn a které svou přítomností zároveň vnesou kousek přírodní vitality i do nevenkovních prostor. Čím hrubší a výraznější materiály k obkladu stěn použijete, tím nenucenější a rustikálnější dojem budou vzbuzovat. Jako příklad může sloužit stěna, u níž je umístěn krb. Ten je už sám o sobě prvkem, který ozvláštňuje jednu stěnu obývacího prostor, a proto je dobré v tomto duchu dotáhnout i zbytek stěny. K tomuto účelu vám dobře poslouží právě kamenný obklad zbylé části stěny s krbem.

Kamenné obklady: Velká inspirtivní  fotogalerie.

Nástěnné dekorace jako způsob, jak projevit svůj styl
Kromě výraznějších barev a nejrůznějších nástěnných obkladů můžete na stěnu volit i z modernějších variant zvelebování interiérů – třeba samolepící dekorace. Samolepky jsou velmi snadno k sehnání a škála výběru jejich designů je opravdu široká. Od květinových, sportovních, zvířecích až po abstraktní motivy. Je to jedna z nejsnadnějších cest, jak do interiéru promítnou sám sebe a vtisknout mu styl. Přitom ani aplikace těchto dekorací není nijak náročná, stačí jen vybrat správnou stěnu a nalepit.

Velká fotogalerie malování a barevných stěn

Ani chodby a schodiště nemusí mít holé zdi
Přestože se s výraznými dekoracemi, obklady ani výmalbou na schodištích či chodbách nemusíme setkat tak často, jak by se nám mohlo zdát, rozhodně to není pádný důvod, abychom se vylepšování a přeměňování schodišťových zdí a stěn veškerých chodeb vyhýbali. Prázdné chodby a schodiště jsou velmi nepříjemné a nepůsobí přívětivě. Nejjednodušším způsobem je proto zaplnit jejich stěny. Zde máte skutečně volné ruce při rozhodování, co se stěnami udělat. Hodí se sem totiž jak přírodní obklady, barevná výmalba, tak i nejrůznější dekorace v podobě samolepek, tapet, oblíbených obrazů či fotografií.

Okna místo stěn
Úlohu jedné výrazné stěny v interiéru mohou zastat také velká okna. Především domy a popřípadě pak i rozlehlejší byty ve vyšších patrech  bytových domů mívají krásný výhled na město, zahradu, hory nebo lesy. Byla by škoda takového krásného výhledu nevyužít a zakrýt jej zdí. Velká okna dokáží do interiéru zapojit okolní život, který se neustále proměňuje. Výhodou prosklených stěn je samozřejmě také to, že vás mohou po celý den zásobovat denním světlem.

 

Čtěte také:

Výrazné barvy v interiéru – jak je používat?

Zamaskujte poškozené a znečištěné stěny pomocí chytrých dekorací

Obložení stěny za kuchyňskou linkou 10x jinak

Klára Beščecová
Foto: Houzz.com, Fopple.com, Prettymylife.wordpress.com, Apartmenttherapy.com, Pinterest.com, Spec-net.com.au, Timberhomeliving.com, Archnewhome.com

11.7.2011 12:49

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist