Stěna v koupelně jako umělecké dílo

Stěna v koupelně jako obrovská fotka nebo dokonce kresba? Umění začalo prostupovat všemi částmi našeho života, tak proč jej nemít zrovna tam, kde nejčastěji relaxujeme? Španělský designér Ricardo Rodriguez dokáže vytvořit z koupelny místo, které bude skutečně patřit jen vám, a které poutá pozornost designem přesně podle vaší osobnosti.

Fotografie nebo kresby v obrovských formátech, které zaberou celou jednu stěnu – to je nápad, který španělský designér z ateliéru Glassdecor přenesl do bytů a hlavně do tak hojně využívaných místností, jako jsou koupelny. Obrovským obrazem můžete pokrýt stěnu, strop nebo například podlahu, k čemuž výborně poslouží jemná mozaika, šitá vaší koupelně přesně na míru.

Využijte optického zvětšení místnosti!
Díky fotce, obrazu nebo zrcadlu můžete dát i tak malé místnosti, jako je koupelna, obrovskou hloubku a opticky ji tak zvětšit. Některé koupelny tento trik potřebují doslova jako sůl a právě kresba nebo fotka přes celou stěnu dokáží takový optický klam vytvořit.

Růže, které rostou přímo za vanou, dodají místnosti kýžený prostor, a navíc vám při každé koupeli navodí atmosféru jako v botanické zahradě. Že v takové koupelně nesmí chybět olej nebo pěna do koupele s vůní růžových okvětních lístků, snad ani není třeba dodávat.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Květina nebo symbol léta a pohody?
Benátky jsou symbolem léta a pohody. A právě výjev z každodenního života Benátčanů – slunce a kanály plné gondol, vám budou léto a pohodu evokovat denně. Stačí se naložit do vany s přídavkem kuchyňské soli, pustit italskou hudbu a relaxovat.

Nemusíte ale vybírat jen z jevů, které něco znamenají a něco představují. I abstraktní výjevy jsou oblíbené, jen je zde důležitější zvolit ten pravý, který bude ladit jak k vybavení koupelny, tak k vaší osobnosti. Není problém nějaký motiv vymyslet a vytvořit. Stačí se jen nechat inspirovat u světových designérů a potom sehnat šikovného obkladače.

Nezapomeňte, že pokud se do mozaiky pustíte, pořádně tím koupelnu změníte. A budete to potom vy, kdo si v ní bude denně čistit zuby. Zvažte, jaký obrázek zvolit, a hlavně jaké barvy upřednostnit před ostatními. V jejich režii pak bude totiž vybavena koupelna i s doplňky.

Martina Gajdošová
Foto: besthomeideas.com

24.1.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist