Stejná střecha i fasáda? Tenhle rodinný dům je nepřehlédnutelný

Dvě věci určují vzhled domu – střecha a fasáda. Obvykle jsou každá jiná, v materiálech je velký výběr a kombinací proto nespočet. Dnes vám představíme dům, který šel svou cestou a jak na fasádu, tak i na střechu byly použity titanozinkové plechy. Výsledek je překvapivý.

id_43622_gonderange_01_ret-1100x618.jpg Celá galerie 12 Zdroj: Valentiny hvp Architects

Dům, který vám dnes představíme, se nachází v rezidenční čtvrti v lucemburském městě Gonderange. Byl postaven ve svahu. Architekti se s náročným terénem vyrovnali na jedničku a dokonce využili tuto zdánlivou nevýhodu ku prospěchu. Díky východní orientaci se celý dům dopoledne koupe v záplavě slunce, naopak během horkých dnů je chráněn před spalujícími paprsky odpoledního slunečního záření.

Jak je to s těmi podlažími?

Z pohledu od ulice vypadá dům jako dvoupodlažní. Vede k němu široká přístupová cesta z kočičích hlav, která ústí do garáže. Prostřední patro tedy slouží jako vstupní. Kromě garáže se v něm nachází galerie s šatnou pro hosty a toaletou. Odtud lze sejít do spodního patra, které slouží jako obytný prostor s kuchyní, obývákem a jídelnou a také technickými místnostmi a sklady.

Čtěte také:

Celý obytný prostor je otevřen do dvou podlaží a návštěvníci jej mohou celý pohodlně přehlédnout už při vstupu do domu. V patře se pak nacházejí tři ložnice, dvě koupelny a kancelář. Podkroví se používá jako úložný prostor. Všechna patra propojuje neobvyklé visuté schodiště.

Sázka na neobvyklost

Střecha a fasáda vypadají stejně a stejné jsou i konstrukčně. Železobetonová konstrukce domu dosahuje až do výšky větracích průduchů střechy, nad ní jsou pak dřevěné krovy.

Vnější plášť domu tvoří dřevěná konstrukce, která je obložena různě širokými pásy z ušlechtilého titanzinku Rheinzink, jako obří závoj přehozený přes konstrukci domu. Břidlicově šedá fasáda vizuálně krásně splývá se stejně zpracovanou střechou.

Originalita rodinného domu v Gonderange vynikne ještě více po setmění, kdy rozsvícené plochy oken zdůrazní nevšední propojení fasády se střechou.

Co na takový dům říkáte? Líbilo by se vám v něm bydlet? 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist