Stěhování? Jedině podle Feng-shui!

Stěhování asi nikdo nemá příliš v lásce. Hromady krabic, práce a chaos… Ovšem stěhování nemusí být taková katastrofa, zvlášť když si všechno dobře naplánujete. Podstatně důležitější je dobře vybrat nové místo k životu. Ale jak poznat, že je právě pro vás to nejlepší? Vyzkoušejte to podle prastarého umění Feng-shui.

135173-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Feng-shui je prastaré čínské učení, jehož název znamená doslova „vítr a voda” – to proto, že se zabývá vyváženým tokem neustále proudící energie a životní síly. Dodržováním jeho principů je možné nastolit harmonii v prostoru a umožnit nerušené plynutí energie. Takovým prostorem ale nemusí být jenom náš byt či pracoviště, ale i zahrada nebo celé město.

Stěhování je jednou z největších událostí, která vám může změnit život. Čím dále se stěhujete, tím větší je možnost změny. Kupujete-li nový dům, představuje to pravděpodobně největší investici, jakou kdy uděláte. I proto je důležité, aby vše proběhlo správně, abyste se stěhovalive směru, který je pro vás v danou dobu prospěšný, a do domu s takovou čchi, ve které se vám bude dařit. Přemýšlíte, jak to všechno zvládnout? Máme pro vás základní pravidla, co by vás mělo zajímat, než se nastěhujete:

Feng shui bydlení: inspirativní fotogalerie

–    Zjistěte si, co se stalo s lidmi, kteří v domě či bytě žili před vámi. Ideální by bylo, kdyby měli dobrý vztah, šťastné děti a finanční úspěchy. Vyhněte se domům a bytům s historií rozpadlých rodin nebo finančními problémy.
–    Nestěhujte se do domů blízko stožárů elektrického vedení nebo trafostanic, podobně riskantní je z hlediska Feng-shui bydlení u trolejí, jaderné elektrárny nebo všude tam, kde budete vystaveni toxickému odpadu.
–    Dům nebo byt vybírejte i podle tvaru, půdorys by ideálně měl mít ve tvaru čtverce, aby byl váš život vyvážený.
–    Bydlení, které zvolíte by mělo být na prosvětleném místě.V panelovém domě volte vyšší patra, u rodinného domu vybírejte místo, kolem něhož je dostatek prostoru.
–    Zajímat by vás měly i materiály, které byly použity na výstavbu nebo renovaci domu či bytu. Mnohé z moderních a hojně užívaných materiálů je toxických a plní váš domov nezdravými plyny.
–    Myslete na to, že by na váš dům neměla mířit žádná silnice a celkově by měl být mimo rušné centrum či v blízkosti velkých dopravních uzlů a silnic.

Stěhování je také ideální dobou, při níž se můžete zbavit nejen starých nepotřebných věcí, ale také staré energie, která v domě či bytě zůstala po původních obyvatelích. Toho docílíte právě důkladným úklidem. Zaměřte se na komplexní úklid a snažte se z každého pokoje dostat všechnu starou špínu a prach. Ideální je to dělat v době, kdy je sucho a slunečno, aby mohlo slunce přirozeně osvěžit atmosféru. Při úklidu nechte všechna okna otevřená, aby mohla volně proudit čerstvá čchi. Nenechávejte si v bytě nic po předchozích majitelích, pokud tak učiníte  vše důkladně vyčistěte.

Také vás umění Feng-shui zajímá? Pak se porozhlédněte po novince nakladatelství Metafora s názvem Feng-shui od A do Z, jejímž autorem je Simon Brown. Z knihy se dozvíte, jak účinné principy feng-shui uplatnit v praxi, s jakými oblastmi života které části prostoru souvisejí a jaké barvy, nábytek či doplňky je tedy třeba zvolit. Zkrátka jak si co nejlépe uspořádat prostředí, ve kterém žijete. Výsledky totiž bývají překvapivé a k velikým změnám k lepšímu mnohdy stačí jen málo.

Více informací na www.metafora.cz

Petra Martišková
Foto: metafora.cz, womenentrepreneursecrets.blogspot.com, omahaethics.org, decorating.savvy-cafe.com, fengshui-doctrine.com

30.3.2012 12:24

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist