Stavíte dům, adaptujete či zařizujete interiér?

Obory stavebnictví, zařizovacích předmětů a příslušných technologií, jsou specifikou oblastí, která může být, zejména pro laickou veřejnost, relativně komplikovaným terénem. Každý rok však mají zájemci možnost získat aktuální přehled o nabídce trhu a současných trendech prostřednictvím dnes již tradičných Stavebních veletrhů v Brně. Ty letošní se konají ve dnech 25. – 29.4. 2006.

115564-1100x618.jpg Celá galerie 3 Zdroj: archiv redakce

Stavební veletrhy Brno 2006 tvoří jednak jedenáctý mezinárodní stavební veletrh IBF, dále v pořadí již sedmý veletrh technických zařízení budov SHK a třetí mezinárodní veletrh osvětlovací techniky, elektroinstalací a systémové integrace budov ELEKTRO. Součastně s tím probíhá celá řada podpůrných a doprovodných programů vč. mezinárodního veletrhu investic, financí a technologií pro města a obce Urbis invest, který je určen v prvé řadě pro odbornou veřejnost. Ta laická část návštěvnické obce se může těšit na možnost spatřit vše nové a aktuální, co je potřebné pro jakoukoliv stavební činnost v rámci zřizování či úpravy nejen obytného interiéru. Výstavní plocha představuje takřka 75 000 m 2, na kterých se prezentuje více než 15 000 firem z 24 zemí světa.

Součástí veletrhů jsou také soutěže, např. vyhlášení stavební firmy roku, nebo anketa „Koupelna snů“.
Z každé vstupenky bude použita 1 Kč na program Start nadace Terezy Maxové. Ten je určen dětem z dětských domovů pro jejich snadnější opětovné zařazení do společnosti.
Obory veletrhu SHK
Celkem 41 % vystavovatelů a programů, bude orientováno na oblast vytápění. Zájemci tak mají možnost porovnat různé technologie a způsoby vytápění, např. v rámci poměru kvality a ceny. Druhým výrazně zastoupeným oborem (takřka 35 %), který v loňském roce přilákal nejvíce návštěvníků, je sanitární technika, představující vše, co je potřeba při zřizování a vybavování koupelny či toalety.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Dalšími obory jsou armatury, potrubí a spojovací technika, čerpadla, technika pro měření, řízení a regulaci a rozvody v budovách, ostatní technické zařízení budov a také dopravní zařízení v budovách.

Hlavní a zvýrazněná témata
Zvýrazněními tématy letošního veletrhu SHK Brno, jsou zejména oblasti vytápěcí techniky a dále vzduchotechniky a klimatizace. Dalším, a dnes více než důležitým tématem, kterému se na letošních veletrzích dostane mimořádné pozornosti, je ekologie. Té se bude věnovat program Zelená energie zabývající se systémy a zařízeními pro využití a zpracování energie z ekologických zdrojů. Konkrétně to znamená např. péči věnovanou možnostem využití solární energie prostřednictvím solárních kolektorů, stejně jako poskytnutá orientace a odborná konzultace v oblasti zařízení pro zpětné získávání tepla atp.
Petr Haas

Foto Veletrhy Brno, a.s.

7.4.2006 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist