Staveniště se proměnilo v úžasný interiér ve skandinávském stylu s industriálním nádechem

Designérky dostaly k předělání již stavebně předpřipravený byt. Paradoxně to bylo na překážku a kompromisů musely dělat víc, než jim bylo milé. Přesto dopadla proměna staveniště do skandinávského stylu na jedničku.

po-7-1100x618.jpg Celá galerie 14 Zdroj: Prima FTV

V novém díle, Jak se staví sen se seznámíme s Michaelou, mladou ženou, kterou vážná nemoc připravila o manžela. Nyní se snaží začít nový život v novém městě. Pořídila dvoupokojový byt na pražském sídlišti. Bydlet v něm, ale nemůže, protože ho zakoupila ve stavu „k rekonstrukci“. A do té doby se ho spolu s rodiči a sestrou snaží dát dohromady. Odvedli již noho práce, je vybourané jádro, dokončené odpady a rozvody vody. Momentálně je Michaela již finančně vyčerpaná a sen o novém startu do života se tak ztrácí v nedohlednu.

Proto ji sestra Šárka přihlásila do televizního pořadu. Její byt dostaly na starosti designérky Veronika Haroldová a Renata Papai a okamžitě si s Michaelou padly do oka. Líbí se jim totiž stejný styl bydlení a barvy.

Očima designérek

„Tato proměna nám šla snadno a lehce, nejspíš proto, že jsme si s Míšou v představě výsledku od prvního okamžiku ,sedly‘. Vize vzdušeného, světlého interiéru nezahlceného nábytkem ve skandinávském stylu s industriálním nádechem s námi dokonale rezonovala a vedla nám ruku. Pod prvními dojmy tak vznikl návrh, který od ,nástřelu‘ po finální verzi doznal jen velmi málo změn,“ říká Veronika Haroldová.

Paradoxně největším problémem byla rozestavěnost prostoru. Největším překážkou se ukázala již vyzděná koupelna a designérky přemýšlely, zda znovu bourat, nebo ponechat a provést jen dílčí změny.

„Celková dispozice bytu byla nečekaně definovaná vystavěním jádra a po pečlivém zvážení všech alternativ jsme se rozhodly ji neměnit. Respektovaly jsme tak přání Míši mít velkou kuchyni a koupelnu i za cenu toho, že do kuchyně a ložnice se bude procházet přes obývací pokoj,“ říká architektka.

„Styl jsme zvolily jako příjemný mix světlého, vzdušného interiéru ve skandinávském stylu s lehce industriálním nádechem, který si současně zachovává jistou míru elegance naznačující, že se jedná o byt samostatně žijící mladé ženy. Podlahu i dveře jsme vybraly ve světlém dřevodekoru, který byt zútulňuje a současně zachovává jeho světlost. Kuchyňskou linku a sestavy úložného nábytku jsme navrhly v bílé, která prostor opticky nezatíží, a proteplujeme ji kombinací s dřevodekorem,“ dodává.

I v dalších navrhovaných prvcích se snažily propojit jednotlivé části bytu pomocí materiálů, barev a dekorů. Spojnicí se stala, i když je použita minimálně, černá barva, která se prolíná celým bytem a objevuje se i na doplňcích: rámech plakátů, polštářích a drobných dekoracích, kde hraje roli akcentu.

„Výsledný interiér nese jednotný rukopis a styl, ve kterém pečlivě sladěné barvy, materiály a doplňky umocňují celkovou atmosféru a sílu zvoleného konceptu. S vědomím toho, jak moc se Míša těšila na zařizování bytu, jsme jí ponechaly prostor pro jeho individuální dotvoření. To se týká zejména chodby, kterou jsme zařídily jen skromně a současně do ložnice nepořídily šatní skříně. Oba prostory si tak Míša může dovybavit podle vlastních představ,“ uzavírají popis své proměny Veronika Haroldová a Renata Papai.

Nový díl Jak se staví sen uvidíte v pondělí 7. března ve 21.25 na Primě.

4.3.2022 11:30 | autor: Julie Veselá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist