Stavební spoření je na podzim lákavější

Vánoce jsou sice ještě daleko před námi, stavební spořitelny ale začínají rozdávat dárky už nyní. Součástí jejich aktuálních podzimních kampaní jsou totiž často bonusy v peněžní podobě, pokud si klient pořídí stavební spoření do konce roku. V minulosti převažovaly dárky jako tašky, ručníky či hrnky. Letos se ale přitvrzuje. Důvodem je obava spořitelen z dalšího úbytku klientů.

126994-1100x618.jpg Celá galerie 2 Zdroj: archiv redakce

Na stavební spoření lákají svými bonusy

Občané České republiky stále pociťují tíseň finanční krize, a tak není divu, že stavební spoření není zrovna nejvíce žádané. Od nových smluv mnoho lidí navíc odrazuje nejistota kolem udržení výhod stavebního spoření. Návrh na snížení státního příspěvku z rozpočtových úspor státu sice vypadl, ministr financí Eduard Janota však usiluje o zrušení daňové výjimky na osvobození úrokových výnosů. Janota navíc chystá omezení podpory stavebního spoření pro rok 2011 a další léta.Stavební spořitelny se ale zdaleka nevzdávají, a tak i letos na podzim nabízí řadu výhod pro klienty, kteří smlouvu podepíší ještě do konce roku. Hlavním lákadlem pro letošek jsou finanční bonusy, které většinou odpovídají poplatku za uzavření smlouvy, tedy standardně jednomu procentu z cílové částky, na kterou je smlouva sepisována.

Spořitelny rozdávají tisíce

Ve výši bonusových příspěvků se spořitelny liší, zahanbit se ovšem nenechává žádná. Například Stavební spořitelna České spořitelny v rámci podzimní kampaně nabízí bonus tisíc korun pro každého, kdo uzavře smlouvu s cílovou částkou nejméně 200 tisíc korun, vloží do konce roku minimálně dva tisíce korun a stihne být mezi 100 tisíci prvními klienty.

U společnosti Wüstenrot můžete v rámci akce „Dárek pod stromeček“, získat úrokovou prémii ve výši 1 500 korun, pokud uzavřete smlouvu na stavební spoření s cílovou částkou alespoň 200 tisíc korun nejpozději do 20. prosince 2009, do stejného data uhradíte poplatky za uzavření smlouvy a na účet vložíte alespoň deset tisíc korun.

Nejštědřejší je ale zatím Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS). Ta nabízí do konce roku k novým smlouvám s cílovou částkou minimálně 200 tisíc korun připsat lidem dva tisíce korun. Klient prémii získá během února, když na účet vloží do konce ledna alespoň 20 tisíc korun. Pokud to udělá do poloviny prosince, připíše mu spořitelna dva tisíce dokonce ještě letos. V rámci Zelených úvěrů RSTS nabízí spořitelna do konce roku bonus ve výši 3 tisíce korun k úvěru ve výši minimálně 300 tisíc korun. Ušetřit mohou ale i lidé, kteří budou schopni naspořit i méně. Když na novou smlouvu vloží alespoň pět tisíc, v únoru jim spořitelna připíše tisícikorunu.

Velká fotogalerie podzimní inspirace jen pro Vás!

„Konkurence na trhu přitvrdila. V uplynulých měsících se objem vkladů na stavebním spoření snižoval, potřebujeme další zdroje na úvěry, ve kterých rychle rosteme. Rozpočet na kampaň jsme proti loňsku zvýšili o pětinu,“ uvedl šéf Raiffeisen stavební spořitelny Jiří Jeníček.

Stavební spoření s oprášenými letními „hity“

Řada bankovních ústavů ale ve svých podzimních akcích využila inspirace z léta, a obnovila prázdninové nabídky. Například Českomoravská stavební spořitelna nabízela do konce září zvýhodněné podmínky pro klienty se smlouvou na stavební spoření s úročením ve výši 3 %. Ti mohli za lepších podmínek přejít na některý z nových tarifů. Nyní nabízí od začátku října unikátní (i když naprosto identickou) nabídku až do konce roku. Při přechodu k tarifům Invest nebo Perspektiv tak nezaplatíte nic a při přechodu k tarifu Atraktiv jen jednu třetinu namísto dvou z dosud připsaných úroků stavebního spoření.

další informace ze světa bydlení a financí ve článku Platit nájemné dělá problém mnohým Čechům
Lucie Lukačíková
Foto: archiv autora

13.10.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist