Stavba otevřená dennímu světlu: Casa do Boi

Každý dnes touží po prosvětleném domově s velkými, otevřenými prostory. Těžko říct, proč se mnozí i dnes uchylují při stavbě domů k tomu, že horní patra obtěžkají množstvím dělících stěn a udělají tak ze svého domu skryté centrum garsoniér. Možná, že přijde vhod malá inspirace v podobě překrásné vily Casa do Boi.

120710-1100x618.jpg Celá galerie 25 Zdroj: archiv redakce

Otevřené, přirozeně osvětlené prostory důmyslně projektované stavby architektonického projektu Casa do Boi navrhl brazilský architekt Leo Romano. Nutno podotknout, že se mu tento projekt skutečně povedl.

Moderní nábytek a umění může být v dokonalé harmonii propojen s jemnou nostalgií díky světlým barvám a leké patině, kterou Leo Romano zvolil jako hlavní prvek interiérového designu, jež prostupuje celým domem.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie světel

Dům, nebo lépe řečeno luxusní vila, je dokonalým vyobrazením objemové architektury, která ctí především naprostou otevřenost veškerých interiérů. Co do exteriérů a okolí stavby, nemůže rozhodně chyět pečlivě pěstěný trávník, který jen dokresluje atmosféru dokonalosti.

Hra s barevnými akcenty v interiéru i exteriéru, která je tolik specifická pro celýk projekt, je veskutečnosti architektovým záměrem, jímž chtěl vytvořit veselou atmosféru, která vzestává z celkového konceptu ekobydlení a ochrany životního prostředí.

Hra a hraní obecně bylo patrně hlavním zdrojem inspirace Lea Romana, když svůj projekt navrhoval. V interiérech totiž jemně laškuje i prustupnost průhledných umělých i přírodních materiálů se světlem. Dokonalým příkladem je například skleněné zábradlí, které odráží paprsky slunce, jenž prostupují jeho zákruty a vytváří tak kouzelné světlené efekty.

Moderní dřevěný nábytek zdobí interiéry a současně navazuje na přírodní prvky exeriéru domu. Pro dotvoření celkového efektu dokonalosti rodinné vily je její součástí také jakýsi relaxační a „zábavní“ prostor, který zaštiťuje prostorná, teaková terasa s moderním barem a odpočívadly, která přímo zvou k tomu se usasdit a pozorovat vítr, jak čeří drobné vlnky na hladině rozlehlého bazénu v němž se odráží nápadité motivy fasády domu.

Text: Lucie Sýkorová

Foto: pursuitist.com, designrulz.com, vvssociety.com

 

23.12.2013 12:52

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist