Starý mlýn v Provence zrestaurovaný na moderní dům

Některá místa jsou tak okouzlující a inspirující, že by byla škoda, aby jejich krása pro většinu z nás zůstala trvale neodhalena. Tentokrát se vypravíme shlédnout zrekonstruovaný starý mlýn až do Francie, do oblasti Provence, která je podle většiny z nás spojená hlavně s pěstováním levandule.

Provence je, jak známo, provincie na jihu Francie. Je to nejen kraj provoněný levandulí, ale i okouzlující místo plné staré architektury a vinic. Tento starý mlýn, který si dnes představíme, byl postaven v 19. století a teprve nedávno byl obnoven a přeměněn ve venkovské sídlo v Nimes.

Plán otevřeného a volného prostoru v přízemí zahrnuje obývací pokoj, jídelnu s kuchynístudovnu. Původní interiér mlýna, který byl částečně zachován alespoň u stěn a stropů, dává těmto prostorám nyní velmi zvláštní a zajímavý charakter.

Zatímco samotný dům – mlýn je stavbou klasickou, vnitřní vybavení, tedy nábytek je zcela moderní s klasickým nebo rustikálním nádechem. Mlýn po rekonstrukci je názornou ukázkou doslova materiálového mixu, od kamenných zdí, přes betonové leštěné podlahy a železná okna až k přírodnímu dřevu. Neutrální barevné tóny přidávají tomuto místu na atmosféře pohody a kouzlu klidného místa. Dům je tak okouzlující, že mnozí jistě zatouží po nějakém jemu podobném místě, kde by mohli v klidu relaxovat.

Další zajímavé rekonstrukce jsme si představili v článcích: „Rekonstrukce půdy – směle do ní“ nebo „Rychlá rekonstrukce panelákové koupelny“.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, chic-decó.blogspot.com

2.4.2014 12:59

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist