Staré ale krásné

K různým předmětům, kusům nábytku nebo některému zařízení v domácnosti či pouhé dekoraci můžeme mít osobní vztah. A tak celá léta takové předměty v našich domácnostech přebývají a my je schraňujeme jako oko v hlavě, stěhují se s námi, pokud měníme bydliště a také v nás vyvolávají vzpomínky na staré dobré časy.

Kuchyňské předměty, jako jsou například džbánky, hrníčky, konvice, talířky, vázičky má možná ve své sbírce starodávných předmětů po babičce nebo mamince leckdo, ale již mnohem méně bude těch, kterým jako vzpomínka zůstala háčkovaná nebo paličkovaná dečka, kterou babička vyrobila vlastnoručně nebo vyšívaný polštář či obraz.

Poezie takto starých předmětů z dob dávno minulých tkví právě v jejich historii, v tom kdo o ně dříve pečoval, v tom, kdo je vyrobil anebo vás jimi obdaroval. Bez obav takové předměty můžete použít i v moderní současně vybavené domácnosti.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Staré nádoby na sýry nebo mosazný hmoždíř či konvička, oblíbené křeslo, ve kterém se tak dobře sedí, že ho do dneška nepřekonalo žádné jiné, dědečkova sbírka vláčků na poličce v dětském pokoji, starý gramofon, který už sice nehraje, ale skvěle se hodí na historický psací stůl, to všechno mohou být ty krásné předměty ve vaší domácnosti, které voní dobami dávno minulými.

Zapomenout nesmíme ani na staré knižní vazby, které se budou kouzelně vyjímat ve starodávné knihovně po předcích, stejně jako v předělovací knihovně, která vévodí současnému interiérovému trendu nábytku tohoto typu.

Spousta všedních předmětů, které bereme denně do rukou, se dá zužitkovat mnoha zajímavými způsoby. Záleží hlavně na jejich velikosti. Například vodotěsné nádoby můžeme použít na aranžování živých rostlin, ty nevodotěsné nádoby lze použít pro rostliny sušené. Miniaturní nádobky poslouží kupříkladu pro pěstování kaktusů.

Vintage styl – mezi modernou a retrem“ je název našeho článku, který se také zabývá starými kousky v interiéru, ale umně spojenými s moderním stylem.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: homedecorationconcepts.com, abeachcottage.com, homedecordream.com, thelittlecanopy.com, 4.bp.blogspot.com, i00.i.aliimg.com, styleathome.com, homedecorconcept.com, cdn.homedit.com, toocbe.com, besthomedecorblog.com, earth911.com, lovelycraftyhome.com, trendey.com, cdn.homedit.com

28.2.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist