Stará kuchyň s dotekem moderny

Každý, kdo se na svojí kuchyňskou linku dívá už nějaký ten pátek nám jistě dá za pravdu, že by jí drobné oživení na designu neuškodilo. Jak to ale udělat, aby zásah nebyl příliš svéhlavý a přitom dostatečný natolik, aby byla ta změna poznat hned na první pohled?

123477-1100x618.jpg Celá galerie 35 Zdroj: archiv redakce

Máme pro vás ve fotogalerii schovaných více než 30 inspirativních fotografií, na nichž jsou vyobrazeny poměrně běžné kuchyňské linky. Tyto snímky mají však jedno společné, a to sice fakt, že právě některým z nich se může podobat právě ta vaše kuchyňská linka. Stačí jen, když se vás políbí múza a několika drobnými detaily vnuknete jakékoliv kuchyni moderní styl a švih.

Dekorativním, vkusným, praktickým a současně velice moderním prvkem může být například taková elektronická chladící vinotéka na uskladnění vašich vinných pokladů.

Inteligentní detaily, to je to pravé pro vaši kuchyň. Podstatné je zachování kompletního komfortu zařízení o který se mohou postarat například stylové, barevné, retro, ale i chromové, či jinak nápadité a sladěné spotřebiče.

Odlehčení v podobě selekce přebytečného nábytku, který kuchyni ubírá tolik potřebné světlo je dnes snad už naprostou povinností každého, kdo se rozhodne „omladit“ look svého interiéru.  Vnitřní uspořádání realizujeme pomocí výsuvných,  případně výklopných systémů, či systémů drátěných košůzávěsných programů, přesně podle vašich požadavků.

Dnes se nabízejí potravinové skříně s výsuvnými regály, které disponují velmi chytrým systémem členění, díky čemuž pojmou takové množství potravin, že někdejší „špajzy“ v mnoha ohledech předčí (kromě vzhledu) i v samotné praktičnosti.

Dominantou každé kuchyně je kromě skříněk vždy pracovní deska. Tento prvek by měl vykazovat jisté znaky, a to konkrétně – jednolitost (celistvost), designový aspekt (barva/textura/vzor) a pozitivní hodnocení s ohledem na odolnost vůči poškození a s tím související životnost. Z materiálů sluší moderní kuchyni zejména nerez a kameninové imitace břidlice, mramoru, granitu apod. A pochopitelně nehynoucí trend dřeva, který se v současnosti vzhlíží především v exotických dřevinách. Aktuálně vládnou příčně i svisle se táhnoucí letokruhové vrypy teakového dřeva a odrůdy wenge. Jejich výhodou je vysoká odolnost a luxusní vzhled.

Musíme se v kuchyni především zkrátka  cítit příjemně nejen během vaření , samotného. Měla by být jednolitá, bez zbytečných výškových skoků a obdobných razantních výkyvů – ať už budeme hovořit o materiálové skladbě anebo rozměrové formě.

Lucie Sýkorová

Foto: Freshome.com

10.4.2014 12:59

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist