Stále máte „jarní únavu“ ? Pamatujte: zdravý spánek nade vše

Že existují zdravotní matrace a že je pro nás dobré na nich spát, je jistě samozřejmostí, nad kterou se už málokdo pozastaví. I tenhle typ výrobku se ale vyvíjí a nabízí stále něco nového. Co? Stačí zapátrat ve studiích zdravého spaní. A my jsme to udělali za vás.

V době, kdy slovo „bio“ znamená být in a trendy, nikoho jistě nepřekvapí, že existují i bio matrace. O co se jedná? O matraci z bio pěny, kde jsou suroviny klasicky vyráběné z ropy nahrazeny bio oleji (například olejem ze skočce).

Příroda v ložnici

Kromě toho, že koupí této matrace šetříme ekosystém a neseme si přírodu přímo do ložnice, jsou tyto matrace elastičtější, pružnější a celkově odolnější než její klasické varianty.

Oceníme i jejich ortopedické vlastnosti a dlouhou životnost. A co je ještě důležité – matrace může být na různých místech různě tuhá, což ocení hlavně páry s rozdílnými požadavky na tuhost lůžka.

Velká inspirativní fotogalerie jarních dekorací

I tělesná konstituce hraje roli

Některé prodejny zdravotních matrací vyžadují po nakupujících jejich BMI, tedy Body Mass Index. Ano, je to přesně ten, o kterém jste četli v mnoha lifestylových magazínech, tedy hmotnost v kilogramech, dělená výškou v metrech na druhou.

Na základě této hodnoty tak prodávající zjistí, jaký typ matrace je pro vás nejvhodnější, proto nebuďte překvapeni v případě, že o toto číslo prodávající projeví zájem. Kromě toho, jak v noci spíte a jaké máte spací návyky, jsou totiž matrace vyráběny i podle konstituce tělesné schránky toho, kdo na ní má každou noc uléhat.

Šance pro alergiky

V dnešní uspěchané době se mnohem častěji než dříve vyskytují alergie. I na tohle ale výrobci zdravotních matrací mysleli a vytvořili tak matraci pro alergiky, která disponuje protialergickou úpravou a nabízí tak ničím nerušený spánek i lidem alergickým na běžné materiály.

Martina Tlachová
Foto: Zdravé spaní u Dvořáka, Expert na zdravé spaní, Gumotex

5.5.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist