Stále jste o pět kilo těžší?

Vánoce jakožto svátku klidu, míru a obžerství jistě každý miluje a nenávidí zároveň. Proč nenávidí? Zamyslete se. Kvůli nabraným kilům přece. Opakuje se to rok co rok. Předsevzetí, že cukroví letos nezíská takový prostor jako loni, abyste pak celý leden neměli hlavu plnou pouze snižováním váhy, berou každý rok za své. Tak co s tím? Záleží jen a jen na vás.

Existuje spousta typů lidí. Jednoduše a stručně řečeno, jedni se můžou naládovat v podstatě vším, co jim přijde pod ruku, a nepřiberou ani deko. Druhým stačí držet dvoudenní očistnou kůru a jsou zase na své původní váze. A třetí, co sní, to se jim omotá kolem břicha, a pokud se budou snažit s tím něco udělat, pokaždé to skončí nezdarem. Patříte do té třetí skupiny?

Za všechno může vůle

Není nic jednoduššího než se zamyslet nad svojí vůlí. Nedokážete si představit, že byste kompletně změnili jídelníček tak, jak se všude hlásá? Nemáte trpělivost čekat půl roku, než se ručička na váze pohne tím správným směrem o správný počet políček, proto veškeré snažení raději vzdáte po dvou týdnech? Zkuste na to jít jinak.

Dva týdny trápení stačí

Existují diety nebo chcete-li úpravy stravy, které je vhodné držet maximálně dva týdny. Takové očistné kůry vás pročistí, vyplaví z těla škodliviny, odlehčí vás, a dokonce jsou schopny zbavit vás během čtrnácti dní i několika kil.

To pro začátek přece bohatě stačí. Budete-li vědět, že za dva týdny vám trápení skončí, a uvidíte-li posun dolů, copak zase najedete na předchozí stravu? Ne, to vám přece nedá! Když už máte tak pěkně nastartováno, byla by škoda z procesu hned vyplout.

Úprava jídelníčku jako bonus

Úprava jídelníčku je potom mnohem jednodušší. Budete jíst zdravě, totiž tak, jak jste si nikdy nebyli schopni ani představit, ale zároveň budete jíst mnohem více, než za dvoutýdenní očistné kúry.

Úpravy stravy by vám měli poradit v každém výživovém centru. Očistných kúr jsou plné časopisy. Tak to po Vánocích zkuste. Třeba to k ničemu nebude, ale možná vám naopak úprava jídelníčku prospěje a vy zjistíte, že jíst se dá i jinak. A vůbec, kdy jindy začít, než na začátku nového roku?

Jako novoroční předsevzetí

A ještě něco: zkuste někoho přemluvit, ať do toho jde s vámi. Ve dvou se to lépe táhne. A taky víc hlav víc ví. A hlavně se nebudete bát vlka nic!

Martina Tlachová
Foto: Máte slovo, Flora, www.krabicky.com, Vareni.cz, Kuchyne.cz

7.1.2009 12:02
Více o tématu: prostorsvátekvánoce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist