Stále ještě nemáte vyřešený dětský pokoj?

První školní den je pro mnoho rodičů podobně zásadní, jako pro jejich děti a platí to o to víc, pokud je se jedná o první školní den v životě dítěte. Na rodičích pak je, aby konec bezstarostného dětství pomohli svým dětem zvládnou a stejně tak mezi jejich povinnosti patří vytvořit dítěti odpovídající životní prostředí a tedy správně vyřešený dětský pokoj. Podívejte se na inspirativní fotografie z letošní prestižní světové výstavy v  Milánu, kde se každoročně prezentuje to nejlepší, co se v interiérovém designu děje. A o dětských pokojích to platí zrovna tak.

126808-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Jak má vypadat správně vyřešený dětský pokoj je téma, kterému jme se na stránkách magazínu Living.cz věnovali již mnohokrát. Stačí se podívat na článek Studentský pokoj, nebo Máte doma budoucího prvňáčka?, případně řešíte-li zejména zdravotní parametry psacího stolu a pracovního místa, pak čtěte článek Budete kupovat školní psací stůl pro vaše dítě?. Pokoj pro studenty vyřešený českými designéry nejdete ve článku VAŠE SNY O BYDLENÍ pro dva dospívající syny.

Proto se tedy v tomto případě nebudeme zavívat technickými parametry dětského, studentského či  žákovského pokoje a omezíme se pouze na inspiraci z letošní světové výstavy v Milánu. Je možné si opět uvědomit, jak moc ovlivňují naše vnímání barvy a nakolik je pomocí barev možné měnit a vytvářet naše bydlení v podstatě velmi jednoduchým způsobem.

Velká inspirativní fotogalerie dětských pokojů

TIP: Všimněte si, jak je účelně využitý prostor pod lůžkem. Jednou je tam sezení, jednou pracovní místo a nebo úložný prostor schopný nahradit šatnu.

V malometrážních bytech, kde jen sotva mohou děti dostat k dispozici velký pokoj, je nutné počítat s každým centimetrem čtverečním. Postele nabízejí mnoho místa pod sebou, ať už v podobě vysunovacích šuplíků a nebo jako palandy, pod kterými je možné zbudovat v podstatě cokoliv. A k využití lákají i jiná skrytá místa. Např. je možné snížit cca o 25 cm podled v místnosti a získat tak potřebný prostor pro vytvoření něčeho podobného, jako horních skříněk v kuchyňské sestavě. Ideálně je možné takové úložiště vybudovat např. nad postelí (pokud spočívá na zemi  a pokud to není palanda), na které se většinou leží a uživatel tak snadno oželí snížený podhled, který by mu v manipulační částí místnosti mohl jinak celkem pochopitelně vadit.

TIP: Podobně je možné využít také prostor pod schody a pod každý schod umístit např. šuplík (viz foto). Navíc se tím propůjčí schodišti zajímavý vzhled.

Red.
foto: Dearkids

4.9.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist