Sprchový kout s vaničkou

Sprchy a sprchové kouty jsou praktickými pomocníky při každodenní hygienické proceduře. Své využití najdou jak v koupelnách s dostatečným prostorem, kde jsou umístěny společně s vanou anebo v koupelnách malometrážních, kde již na vanu nezbyl dostatek místa.

Různá tvarová a materiálová provedení

Sprchové vaničky jsou nabízeny v mnoha různých tvarových provedeních a v několika materiálech. Jsou spolehlivými pomocníky všude tam, kde není možné aplikovat odtokové žlábky přímo do dlažby v koupelnách. Sprchové vaničky mohou mít panel anebo jsou určené k dalšímu obložení.  V současnosti jsou všechny moderní typy akrylátových sprchových vaniček vyrobeny z materiálů se speciální antibakteriální úpravou zvanou Antibac, získanou procesem výroby. Tato úprava zajistí speciálním způsobem ochranu vaniček před růstem a rozmnožováním některých druhů bakterií a kvasinek.

Speciální hluboké sprchové vaničky nahradí i klasickou vanu

Sprchové kouty s vaničkou mohou při vhodném výběru nahradit dokonce i vanu. Speciální typ vaniček s extra hloubkou až 27 cm je určen do takových koupelen, kam se klasické vany nevejdou. Dalším typem vaniček do sprchových koutů jsou vaničky z litého mramoru. K jejich hlavním přednostem patří maximální odolnost a extrémní plochost. Tyto typy sprchových koutů s těmito vaničkami jsou vhodné do velmi namáhaných prostor a nejčastěji se volí pro sportoviště, lázně anebo nemocnice. Jsou vhodné rovněž do suterénních prostor prádelen, kde je možné sprchovat například psy poté, co přijdou z venku špinaví a zablácení, aby se nedostali do bytu špinaví. Sprchové vaničky z litého mramoru je možné vyrobit s protiskluzovým povrchem a také v moderním plochém vzhledu.

Produktové řady a jejich specifické vlastnosti

Sprchové vaničky do sprchových koutů jsou nabízeny v produktových řadách, kde každá řada má své specifické vlastnosti. Nejčastěji jsou v praxi využívány mělké vaničky v moderním designu. Na výběr je i poměrně velké množství sprchových vaniček s vlastnostmi vany. Vaničky do sprchových koutů můžeme dělit také podle způsobu instalace. Montovat se dají na nožičky nebo přímo na podlahu a další typ sprchových vaniček jsou vaničky samonosné.

Zuzana Bohdalová
Foto: fittzone.com, queendecor.net

3.1.2015 4:49

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist