Sprchové kouty – nové trendy

Je jisté, že design posouvá hranice v tom, jak lze nahlížet na předměty každodenního užívání. O interiérech a všech věcech, které k nim patří to potom platí dvojnásob. Pojďte proto s námi nahlédnout do světa relaxace v podobě kreativních sprchových „koutů“!

Nudným, hranatým sprchovým koutům odzvonilo. V podstatě by se dalo říci, že označení „kout“ je už pro moderní sprchy trochu zavádějící. Spíše se jedná o designové projekty sprchových systému, slibující neobyčejný zážitek, spojený s jejich každodenním používáním.

Velice důležitým komponentem sprchových systémů jsou tryskové hlavice. Designéři firmy Danze, zabývající se právě sprchovými hlavicemi proto vyvinuli tento masážní a relaxační zázrak, v podobě otočné hlavice ve tvaru květiny, kterou nazvali Slunečnice. Nejenom, že je hlavice schopna otáčení v obou směrech, ale zároveň vykonává plynulé pohyby do všech světových stran a aby toho nebylo málo má i nastavitelnou intenzitu masážních trysek.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení

Designová sprcha od firmy Jalco jistě potěší každého, kdo někdy zatoužil držet v ruce mikrofon jako pravá superstar.

Jak se zdá, tak si firma Jalco dala za cíl, plnění vašich snů, jelikož tento model vám zase při každém sprchování dokonale navodí pocit, že se sprchujete pod exotickými vodopády.

To italská firma, Signorinirubinetterie, zabývající se výrobou a instalací koupelnového vybavení se rozhodně nenechala zahanbit – nabízí moderní sprchové hlavice s podsvícením. V takové sprše si budete možná připadat trochu jako na palubě vesmírné lodi Enterprise

Velká inspirativní galerie sprchových koutů

Když si původně italská společnost Jacuzzi podmanila i evropský trh, nezbývalo konkurenci, než přidat na tempu. Jacuzzi se totiž pyšní stylovým a neotřelým designovým zpracováním celých koupelnových interiérů a jejich projekty jsou skutečně fascinující. Tento sprchový kout s originální lavicí z exotického dřeva je toho skutečným důkazem.

Společnost Victorian Plumbing zase nabízí tento model sprchy, kterou je možno zabudovat jak do zdi, tak i do stropní konstrukce. Nepřipadá vám to trochu jako hadí vlasy bájné Medúzy z filmu Souboj Titánů?

D.K. & Wei  není obyčejná společnost, je to zkrátka seskupení designových mágů o čemž svědčí jejich sprchový systém ve tvaru měsíce z pohádek tisíce a jedné noci.

 

Text: Lucie Sýkorová

Foto: D.K.&Wei.com, jacuzzi.eu, fixr.com, signorinirubinetterie.it

4.1.2011 12:40

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist