Komfort při sprchování

Ti, co již někdy rekonstruovali byt či dům, velmi dobře znají dilema, zda si vybrat sprchový kout či vanu. To platí zejména pro nemovitosti, které nemají dostatek prostoru v koupelně, a proto se musí rozhodnout pro jedno z toho.

Sprchové kouty jsou ideálním úsporným řešením do menších bytů a domů. Vany však nabízí komfort a pohodlí, které si mnoho lidí nedokáže a ani nechce odpustit. Konečné rozhodnutí by mělo tedy záviset nejen na osobních preferencích a potřebách. Sprchové kouty i vany mají své zásadní výhody a nevýhody, které je potřeba zvážit předtím, než se rozhodnete. Ohled berte na kompletní životní styl, který zdůrazňuje spojení praktičnosti, pěkného designu, pohodlí a spokojenosti.

Při výběru sprchového koutu či vany tedy zvažte jak životní styl, tak i dispozici koupelny, možnosti prostoru, design i způsob údržby. Méně plochy, méně čištění. Kromě sprchové zástěny z pravého nebo umělého skla známe i zděné sprchové kouty. Bez rozdílu materiálu, z jakého jsou sprchové kouty vyrobeny, je potřebujeme pravidelně ošetřovat a udržovat v nich pořádek. Jelikož kout bez dveří neobsahuje kovové panty, máme o starost méně. Nemusíme je speciálně čistit a mít plné ruce práce s různými zákoutími a skulinkami.

Ve skleněném sprchovém koutě, který tvoří v rámci populace sprchových koutů drtivou většinu, můžeme mluvit klidně o štěstí. Bez instalace dveří se stává mnohem bezpečnějším a méně náchylným na mechanické poškození nebo rozbití. Další výhodou sprchového koutu, kde se při jeho navrhování nemyslelo na dveře, je funkční design – zkrátka dokonalý prostor, který vás objímá, aniž by vás dusil. Tvar a forma sprchového koutu se za takovýchto podmínek vydává novými a originálnějšími cestami. Dveře už nevystupují v roli rušivého elementu. Navíc bez nich místnost působí vzdušnější.

Nevýhodou absence dveří je, že voda proniká při hygienické očistě do okolního prostoru, z čehož vyplývá riziko uklouznutí nebo znehodnocení koupelnového nábytku. Kdyby na sprchovém koutě byly dveře, neunikal by z něj při sprchování teplý vzduch a vlhkost. Měli byste proto vzít na vědomí, že absence dveří může jistým způsobem ovlivnit váš komfort při samotném používání.

Lucie Sýkorová

Foto: houzz.com

17.11.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist