Spojit staré a nové? Klasické a moderní?

Skloubením starého, respektive starožitného a nebo starožitně se tvářícího nábytku s nábytkem novým je možné dosáhnout zajímavé efektu.Chce to jen trochu citu. Stačí se inspirovat.

Někomu může takové řešení interiéru připadat příliš okázalé či nabubřelé, někomu kýčovité a přeestetizované a najdou se i tací, kterém naopak právě tohle vybavení a bydlení velmi vyhovuje. Jak říká jedno z velmi asertivních tuzemských úsloví: proti gustu žádný disputát.

Pamatujte ale, že

1. takto velmi estetizovaný interiér klade nároky i na svého obyvatele. I ten vy se měl „hodit“ do takového bytu. Procházet se po něm v teplákách a vytahaném tílku není jistě to pravé. Je to vlastně „náročné“ bydlení.

2. udržovat pořádek tady nebude těžší, než v jiném bytě, ale budete muset uklízet častěji, protože nepořádek je tu  prostě víc vidět a doslova a do písmene celkové koncepci bytu tzv. vadí a je velmi rušivý.

Velká fotogalerie moderních interiérů

3. není šťastné vyřešit byt tímto způsobem a pak si pořídit děti. Množství ozdob, ostrých hran, nepřehledných situací atd., to je jedna strana mince a ta druhé je jednoduše o tom, že děti takový byt bez ohledu na jeho nákladnost či estetičnost zlikvidují stejným způsobem, jako by to byl nábytek z Ikea.

Red.
Foto interiorinternet.com

27.6.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist