Spojení kuchyně a obýváku je stále IN

Pokud uvažujete nad propojením kuchyně a obývacího pokoje, pak zkuste jedno netradiční, ale velmi efektní řešení. Jeho podstata je velmi jednoduchá a úvaha, na základě které vzniká, má za cíl vytvořit příjemné, elegantní a stejně tak i funkční a bezpečné prostředí.

Spojovat kuchyň a obývací pokoj je staronová móda či trend a má své opodstatnění. Jednak i v malém bytě může sloučením dvou malých místností vzniknout alespoň jedna velkoryseji pojatá místnost a pak také ten, kdo vaří, není vyčleněn ze společenského života probíhajícího v obývacím pokoji. I z přípravy jídla se tak stává společenská událost, jenž je nakonec korunována např. chutnou večeří.

Nepřehlédněte – velká fotogalerie obývacích pokojů

 

Klasickým krokem spojení kuchyně a obýváku je spojit obývací pokojkuchyní pomocí barového pultu, který je z jedné strany a tedy z pohledu obývacího pokoje skutečně barovým pultem, ale ze strany druhé je součástí kuchyňské nábytkové sestavy a obsahuje např. úložný prostor pro porcelánový servis či kovové nádobí.

TIP pro spojení kuchyně a obýváku:
zkuste navázání kuchyně a obývacího pokoje vyřešit např. nábytkovou stěnou poskládanou z kuchyňského nábytku tak, jak to ilustrují přiložené fotografie. Celý prostor kuchyně a pokoje se tak stene zajímavě členitým, vznikne cosi jako intimita každé z těchto dvou částí jedné velké místnosti a současně to lidově řečeno dobře vypadá.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

POZOR

ale na skutečnost, že takové řešení není vhodné pro ty nejmenší byty, kuchyně a pokoje, kde se musí počítat s každým čtverečním centimetrem a kde není vhodné stavět doprostřed místnosti jakékoliv velké, těžké a světlu bránící předměty.

Další inspirace nejen pro spojení kuchyně a obýváku ve článku z cyklu Jak se staví sen: Obývací pokoj s mini kuchyní

Redakce
Foto: furniture.trendzona.com, cityhomeconstructions.com, interiorarchi.com, watchhillproperties.com, vrbo.com, la7ha.com, dressage.silveradobyqualico.com, interiordesignforhouses.com, viewhometrends.com, koryna.cz, hanak-nabytek.cz

5.12.2012 2:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist