Splněný sen o bydlení uprostřed přírody? Pojďte na návštěvu!

Bydlení v přírodě je jedním z dnešních trendů. Mnoho zájemců ale váhá, zdali se kvůli němu mají vzdát pohodlí městského života. Přitom to není nutné. Pojďte na návštěvu do moderního domu, který stojí uprostřed jehličnatého háje mezi vzrostlými stromy a současně nabízí veškerý městský komfort. Zveme vás do Argentiny!

V Argentině dávají lidé svým domům jména. Tento má navíc jméno velmi poetické. Říká se mu Bosque de Mar Azul, tedy Háj u modrého moře. Stojí necelých 12 km od argentinského lázeňského městečka Mar Azul a je dílem architektonické společnosti BAK arquitectos. A protože jeho projektant je současně i jeho majitel, můžeme se na dům dívat jako na zhmotnělý sen architekta o ideálním bydlení.

Dům otevřený přírodě

Na první pohled návštěvníka upoutá skutečnost, že dům nestojí na klasické parcele, ale je vtěsnán přímo mezi vzrostlé stromy, které jej obklopují a prorůstají jeho terasou. Vchod do domu nemá žádnou předsíň ani zádveří a návštěvník vstupuje přímo do obývacího pokoje.Vytrácí se tak hranice mezi exteriérem a interiérem. Tento efekt je ještě přesvědčivější díky použitému materiálu fasády. Celý plášť domu je totiž udělaný z pohledového betonu, jehož hrubý povrch se velmi podobá popraskané kůře jehličnatých stromů.

Okna lemující hlavní obytnou místnost jsou vlastně obřími skleněnými stěnami, které je možné odsunout, a vnitřek domu tak zcela spojit s jeho okolím. Pokud obyvatelé zatouží po soukromí, je možné spustit rolety a uzavřít dům nežádoucím pohledům z venčí.

Dispozice Bosque de Mar Azul je řešena jako jedna velkoryse pojatá obytná místnost volně navazující na kuchyň a jídelní kout. Samostatně uzavíratelné jsou pouze ložnice, koupelna a toaleta. Veškeré technologické vybavení plně uspokojuje nároky uživatelů 21. století.

Splněný sen o bydlení za necelých půl milionu korun

Díky použitým materiálům působí vnitřek domu velmi prostorně a vzdušně, přitom obytná plocha nepřesahuje 80 m2! Prohlédněte si přiložené fotografie. Světle krémová barva stěn a velké okenní plochy dělají místnosti větší. I podlahy jsou světlé, díky čemuž je možné použít kontrastní tmavé barvy nábytku a vytvořit tak podmanivou atmosféru.

Všimněte si také, že interiérové stěny jsou stejně jako zmiňovaný venkovní plášť domu tvořené pohledovým betonem. Slovo „beton“ zní velmi tvrdě a vyvolává dojem odlidštěného šedivého sídliště. Pokud je ale tento materiál použit s citem, může působit velmi přirozeně. Navíc je díky tomu stavba levná. Podle autorské zprávy společnosti BAK arquitectos nepřesáhly náklady 20 000 dolarů, tedy 420 000 Kč! V ceně pochopitelně není započítán pozemek a ani vybavení domu.

Vypadal by takto váš splněný sen o ideálním bydlení? Napište ke článku komentář, zajímavé poznámky budeme publikovat.

Red
Foto Gustavo Sosa Pinilla, Contemporist.com

18.6.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist