Splněný sen nejen o nové kuchyni

Někdy toužíme po nové kuchyni, protože se nám ta stará už nelíbí nebo dosluhuje. V některých případech je rekonstrukce nutná, aby v ní bylo možné pro majitele se zdravotním handicapem vůbec fungovat. Pojďte se podívat na proměnu, která se dělala z obou důvodů. Stojí to za to.

po-1-1100x618.jpg Celá galerie 9 Zdroj: FTV Prima

V novém díle pořadu „Jak se staví sen“ se pokusí designéři zlepšit život paní Vlaďce, která kvůli nemoci přišla o ruku a krátce na to i o práci na poště. Do toho její manžel propadl alkoholu a dělal jí i synům ze života peklo a z bytu kůlničku na dříví. Když se s ním Vlaďka konečně rozvedla, zemřel.

Krůček po krůčku

Paní Vlaďka se ale nevzdává. Podařilo se jí sehnat práci na recepci a za vydělané peníze se snaží dát dohromady byt zničený manželem. Jejím snem je nová kuchyně, ale na ni peníze nestačí. Ta současná je stará přes 25 let a po amputaci ruky má Vlaďka logicky mnohem těžší obslužnost, byť se přeučila na levou ruku.

Přála by si bílou nebo světlou kuchyň, ale ne lesklou. Prostě takovou, kde se jí bude dobře vařit, stará linka se totiž už pomalu rozpadá.

Designéři Andrea Hylmarová a Marek Povolný rozhodně nezůstanou jen u kuchyně, chtějí jí totiž propojit s obývákem. A aby byla změna jasná hned při vstupu do bytu, čeká novou podobu i předsíň.

Očima designérů

„O rozmístění kuchyně a propojení s obývákem nebylo pochyb od samého začátku. Varianty vznikaly v rozmístění nových úložných prostor ve vstupní hale. Problémem byla nedobře řešená kuchyně zejména ve vztahu k handicapu paní Vlaďky, málo úložných prostor a nedostatečné osvětlení. Zajímavým momentem bylo, jak dostat nové úložné prostory do chodby, která na první pohled neposkytovala žádnou možnost, kam tyto skříně umístit,“ popisují Andrea a Marek hlavní prvky proměny.

„Styl jsme zvolili zcela současný. Toto rozhodnutí padlo i na základě konzultace s majitelkou bytu, která moderní vzezření bytu preferovala,“ říká Andrea.

„Koncepce byla taková, že spodní partie jsou navrženy temné – tmavě hnědé dřevo nebo barva rzi – a zbytek čistě bílý. Výborně to spolu kontrastuje a vyjadřuje to i život paní Vlaďky, která prožila příjemná, ale i velmi těžká období. Nábytek jsme všechen odstranili a nahradili novým. Jedná se především o knihovnu s úložnými prostory dělanou na míru a kuchyňský ostrůvek, který slouží zároveň jako skříň pro televizi a audio sestavu,“ uzavírá popis proměny Marek.

Premiéru dalšího dílu nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí 5. března ve 21.30 na Primě.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist