Split Clarity je jasný a přímočarý styl

Moderní trend Split Clarity nám připomíná, že méně je někdy více. Jeho stylová čistota působí velmi éterickým dojmem, protože vychází z jednoduchosti a čistoty designu. Hlavními styčnými body tohoto současného trendu jsou přírodní motivy a strohost.

122740-1100x618.jpg Celá galerie 18 Zdroj: archiv redakce

Split Clarity se projevuje minimalismem a graficky jednoduchými liniemi. Vyznačuje se funkčností, ctí kvalitu a moderní technologie. Nové materiály vyjadřují ve výsledném efektu stylově moderní a estetický zážitek.

Atraktivní optické iluze
Trend ovládá lineární a přísně grafický design, kde svoji úlohu hraje vzájemné působení světla a stínu na rozmanitých materiálech a dezénu. Styl je založen na polohrubé struktuře a transparentních látkách. Minimalistické a umírněné kombinace oživují jen kovově lesklé a světlo odrážející materiály.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Trendu vyhovují ultralehké materiály a látky s kovovým efektem nebo šupinami. Objevují se rovněž laserové vzory nebo bílé strukturované látky. Jako výrazný akcent pak zapůsobí metalické 3D efekty nebo výrazné černo-bílé kárované vzory.

Decentní paletě barev vévodí odstíny velmi jemné, pastelové, kovově lesklé až chladné. Doplňují ji barvy inspirované přírodou v podobě světle teplých tónů dřeva, svěží zelenkavá, bílá a černá, ale také transparentní citronově žlutá či fialová.

Split Clarity je velmi nadčasový styl, který působní elegantně a jemně. Aby interiér ve výsledku nepůsobil fádně, je důležité pohrát si s výběrem materiálů. Velmi příjemně se můžete cítit například v ložnici, která je řešená kombinací různých materiálů metodou tón v tónu. Výborně se hodí 3D tvarované materiály jakými jsou například frézované MDF desky nebo obklady s perletí.


Autor: Alexandra Rohanová
Foto: gdartdesign.com, ghoofie.com, batdongsan.com.vn, decorateyouroom.blogspot.com, axminster-carpets.co.uk, termalux.ru, ths.gardenweb.com, fslide.com, moderneurodesign.com, glogster.com, onarchitecturesite.com, richardneelhome.blogspot.com, ayreborn.com, modernclassics.com, verticallaunch.com, homedsgn.com, dighomedesign.com, myinteriordesign.us

18.4.2013 1:07

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist