Spíte sama? Nevadí, pokud máte v ložnici vše, co sebevědomá moderní žena potřebuje!

Stále víc žen dává v posledních letech přednost bydlení bez muže. Budují si tak nejen kariéru, ale i oázu klidu a pohody bez ohledu na názory nějakého chlapa, který tomu stejně nerozumí. Ložnice je jen vaše a je na vás, jaké si vybudujete království.

obr.19_wallsauceocean-tones-wall-mural-by-twisted-pixels-illustration-at-wallsauce.com_-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: Wallsauce

Užívejte si to!

Doma trávíme mnohem méně času, než bychom všichni chtěli, a tak by náš domov měl být skutečně maximálně útulnou a pohodlnou oázou pro klid, relaxaci a odpočinek. Základem bytu už také v současnosti není kuchyně, mnohem důležitější je ložnice a v ní se musíme cítit pohodlně, bezpečně a uvolněně.

Při zařizování ložnice samostatně žijící ženy – a platí to i u ostatních místností v bytě – nemá žádný význam se zabývat myšlenkou, že se tady jednou usadí nějaký muž a to nebo ono se mu nebude líbit. Takovou situaci řešte, až když nastane. Dokud jste doma samy, využijte a užívejte si to, že vám do zařizování nikdo nemluví!

Postel je nejdůležitější!

Zabývat se zde výběrem kvalitní matrace asi nemá význam, protože to je prostě už dostatečně známá záležitost. Mnohem podstatnější je samotný výběr vzhledu a velikosti postele. Vzhledem k tomu, že se nemusíte ohlížet na názor nějakého muže, nejste vlastně ničím limitovány. Líbí se vám kovová postel, postel s nebesy nebo klasická dřevěná? Tak si ji pořiďte! Záleží jen na vašem vkusu a založení.

Jediné, nad čím se zamýšlejte, je velikost. Zapomeňte na to, že vám stačí postel pro jednoho nebo rozměr 120 x 200 centimetrů. Chcete si přece užívat pohodlí! Pořiďte si klidně postel ve velikosti pro dva – nikdy přece nemůžete vyloučit, že vedle vás občas někdo bude spát.

Zapomenout byste neměly na noční stolek. Hodí se nejen pro odkládání šperků nebo knížky, ale třeba i pro diskrétní uschování mnoha dalších věcí, které moderní žena vlastní…

Paraván a další doplňky

Kdysi tradiční a dnes už téměř zapomenutou součástí ložnice byl paraván. Je to nádherná a zároveň velmi praktická dekorace. Můžete za něj schovat třeba pracovní kout a třeba i nějaký menší nepořádek, ale perfektně se dá využít i pro vzrušující svlékání třeba v případě nějaké pánské návštěvy.

V ložnici se určitě uplatní i nějaká pěkná komoda, lampa, váza, květiny… Ani tady se fantazii meze nekladou a výběr všech těchto doplňků zase záleží především na vkusu, ovšem někdy i na velikosti ložnice.

Samostatnou kapitolou jsou skříně. Šatní se v současnosti umísťují především mimo ložnici, ale když musí být kvůli prostoru v ložnici, neměly by se v žádném případě stát její dominantou – tou by vždy měla být vaše oblíbená postel.

Názory, jestli do ložnice patří televize, video nebo hudební zařízení, jsou různé. V podstatě opět záleží hlavně na vás, co všechno v ložnici chcete dělat a mít.

Ložnice byla, je a bude základem bytu každé samostatně žijící ženy! Pokud si do ní přivedete chlapa a on bude mít troufale nějaké připomínky, pak si v ní třeba ani být nezaslouží. Možná si najde jiné místo, kde se mu bude líbit, ale bude zklamán osobou, která ho tam vezme. To je ovšem už jeho chyba a omyl, který se vás vůbec netýká. Vy si prostě ve své ložnici báječně užívejte klid, pohodu a hlavně pohodlí – a klidně i sama!

Přejeme vám klidné spaní i něžné, anebo třeba vzrušující, sny.

Text: Zdeněk Urban
Foto: Autor, Pixabay, Biano.cz, IKEA

31.1.2019 5:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist