Spíte sama? Nevadí, pokud máte v ložnici vše, co sebevědomá moderní žena potřebuje!

Stále víc žen dává v posledních letech přednost bydlení bez muže. Budují si tak nejen kariéru, ale i oázu klidu a pohody bez ohledu na názory nějakého chlapa, který tomu stejně nerozumí. Ložnice je jen vaše a je na vás, jaké si vybudujete království.

obr.19_wallsauceocean-tones-wall-mural-by-twisted-pixels-illustration-at-wallsauce.com_-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: Wallsauce

Užívejte si to!

Doma trávíme mnohem méně času, než bychom všichni chtěli, a tak by náš domov měl být skutečně maximálně útulnou a pohodlnou oázou pro klid, relaxaci a odpočinek. Základem bytu už také v současnosti není kuchyně, mnohem důležitější je ložnice a v ní se musíme cítit pohodlně, bezpečně a uvolněně.

Při zařizování ložnice samostatně žijící ženy – a platí to i u ostatních místností v bytě – nemá žádný význam se zabývat myšlenkou, že se tady jednou usadí nějaký muž a to nebo ono se mu nebude líbit. Takovou situaci řešte, až když nastane. Dokud jste doma samy, využijte a užívejte si to, že vám do zařizování nikdo nemluví!

8-.jpg

Zdroj: archiv redakce

Postel je nejdůležitější!

Zabývat se zde výběrem kvalitní matrace asi nemá význam, protože to je prostě už dostatečně známá záležitost. Mnohem podstatnější je samotný výběr vzhledu a velikosti postele. Vzhledem k tomu, že se nemusíte ohlížet na názor nějakého muže, nejste vlastně ničím limitovány. Líbí se vám kovová postel, postel s nebesy nebo klasická dřevěná? Tak si ji pořiďte! Záleží jen na vašem vkusu a založení.

Jediné, nad čím se zamýšlejte, je velikost. Zapomeňte na to, že vám stačí postel pro jednoho nebo rozměr 120 x 200 centimetrů. Chcete si přece užívat pohodlí! Pořiďte si klidně postel ve velikosti pro dva – nikdy přece nemůžete vyloučit, že vedle vás občas někdo bude spát.

Zapomenout byste neměly na noční stolek. Hodí se nejen pro odkládání šperků nebo knížky, ale třeba i pro diskrétní uschování mnoha dalších věcí, které moderní žena vlastní…

Paraván a další doplňky

Kdysi tradiční a dnes už téměř zapomenutou součástí ložnice byl paraván. Je to nádherná a zároveň velmi praktická dekorace. Můžete za něj schovat třeba pracovní kout a třeba i nějaký menší nepořádek, ale perfektně se dá využít i pro vzrušující svlékání třeba v případě nějaké pánské návštěvy.

V ložnici se určitě uplatní i nějaká pěkná komoda, lampa, váza, květiny… Ani tady se fantazii meze nekladou a výběr všech těchto doplňků zase záleží především na vkusu, ovšem někdy i na velikosti ložnice.

Samostatnou kapitolou jsou skříně. Šatní se v současnosti umísťují především mimo ložnici, ale když musí být kvůli prostoru v ložnici, neměly by se v žádném případě stát její dominantou – tou by vždy měla být vaše oblíbená postel.

Názory, jestli do ložnice patří televize, video nebo hudební zařízení, jsou různé. V podstatě opět záleží hlavně na vás, co všechno v ložnici chcete dělat a mít.

Ložnice byla, je a bude základem bytu každé samostatně žijící ženy! Pokud si do ní přivedete chlapa a on bude mít troufale nějaké připomínky, pak si v ní třeba ani být nezaslouží. Možná si najde jiné místo, kde se mu bude líbit, ale bude zklamán osobou, která ho tam vezme. To je ovšem už jeho chyba a omyl, který se vás vůbec netýká. Vy si prostě ve své ložnici báječně užívejte klid, pohodu a hlavně pohodlí – a klidně i sama!

Přejeme vám klidné spaní i něžné, anebo třeba vzrušující, sny.

Text: Zdeněk Urban
Foto: Autor, Pixabay, Biano.cz, IKEA

31.1.2019 5:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist