Spánkový komfort v ložnici aneb Jak se vám spí?

Zdravý spánek je velmi důležitý. Regeneruje celé tělo a imunitní systém. Nevhodné místo ke spaní způsobuje únavu, pokles výkonu, podrážděnost a nechuť k práci. Dlouhodobě špatné podmínky pro spánek, jsou jedním ze spouštěcích momentů vzniku depresí a zvyšuje se rovněž riziko srdečních onemocnění.

Nemůžete večer v posteli pořádně zabrat a stále se převracíte z boku na bok? Snadno se probudíte a už nemůžete usnout? Pak právě vám pomůžou naše ověřená pravidla zdravého spaní. Připravte si svou oázu odpočinku.

Ložnice by měla být místem, kam si chodíme pouze odpočinout. Měla by být vybavená v měkkých a teplých barvách a velmi dobře větraná. Teplota v místnosti by neměla přesáhnout 18° C.

Matrace je základ spánku

Základem zdravého a ničím nerušeného spánku je pohodlná postel a kvalitní matrace. Vyvarujte se nakupování velmi levných matrací z dovozu. Pokud vám záleží na zdraví, vyhledávejte výrobce, který ručí za kvalitu svých výrobků a může předložit certifikáty, které doloží, že výrobky byly náležitě testovány, vyrobeny z předepsaných, zdravotně nezávadných materiálů za použití deklarovaných technologií. Navštivte showroom prodejce. Nestyďte se a na matraci si lehněte a pobuďte na ni chvíli, vyzkoušejte vaše oblíbené spánkové polohy.  Při nákupu postele a matrace o nich nepřemýšlejte jako o kusech nábytku, který můžete ošidit, protože ho stejně nikdo neuvidí. Naopak, je to investice do vašeho zdraví, která výrazně může zlepšit nebo naopak zhoršit kvalitu vašeho života.

Jako na obláčku

Ložní prádlo nejenže navodí atmosféru vaší ložnice a doladí její vzhled. Také může hrát svou roli, jak se vám bude v noci spát. Při výběru ložního prádla dbejte na ekologické a inovativní materiály jako je panenská vlna, kašmír, bavlna, plátno nebo hedvábí. Důležitou roli hrají rovněž antibakteriální a antialergenní vlastnosti těchto pevných a odolných, ale zároveň hebkých látek.

8.9.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist