Spánek mezi chleby aneb ulítlá dílka designérů

Lehnout is večer do sendviče nebo hamburgeru? Nebo třeba do reprobedny? Možné je všechno. Možná se vám bude zdát, že designéři už neví coby, jejich ulítlá dílka ale stojí alespoň za shlédnutí. A co víc – můžete se inspirovat. A pokud nekoupíte rovnou postel, zkuste změnit alespoň povlečení za trochu veselejší.

Je měkká, kulatá, můžete ji přiklopit a zase odklopit. Lehnete si na hnědou matraci připomínající mleté maso a přikryjete se buď sýrem nebo salátem. Nebo obojím. I to je možné, pokud si pořídíte do ložnice postel ve tvaru hamburgeru. Milovníci fast foodů a bister ji určitě ocení. Pozor ale na to, abyste v ní neměli chuť jen a jen na produkty rychlých občerstvení!

Hamburger jako postel i jako polštářky

Pokud je to na vás moc, přesto byste kousek trvalejšího hamburgeru doma uvítali, poohlédněte se po hamburgerových polštářcích. Možná je v obchodech nenajdete, takové vymoženosti často bývají spíše v cizině, není ale problém si je ušít. Dva kousky pečiva, jeden kousek masa, několik sýrů, rajče a salát – můžete je naskládat na sebe nebo po jednotlivých kouscích rozházet po pohovce. A fastfoodová pohoda je na světě.

Moderní designové interiéry – Velká fotogalerie

A nemusí zůstat jen u hamburgerů. Designéři navrhli i sendvičovou postel. Ta je díky svému tvaru o něco praktičtější a přijatelnější než ta hamburgerová, která kvůli svému oválnému provedení vyžaduje poněkud více prostoru. Sendvičová má ještě další výhodu – dva boční kousky typického tvaru chleba můžou sloužit jako noční stolky.

Postel ve tvaru reprobeden

Pro milovníky hudby je tu postel ve tvaru reprobeden. Například po večeru stráveném na koncertě bude ponoření se do říše snů přímo do reproduktoru skutečně stylové. Výhoda této postele je nasnadě – rodiny s malými dětmi se do ní vejdou se všemi členy a děti nemají šanci ze spacího prostoru vypadnout.

V této době je snad složitější najít nábytek, který by něco nepřipomínal, než naopak. Postele už vznikly například i pro milovníky Hvězdných válek. Nemusíte si tyto vymoženosti rovnou pořizovat, jejich ceny se totiž pohybují neskutečně vysoko. V načerpání inspirace a tvorby u vás doma vám ale určitě finance bránit nemusí! Stačí mít jen čas, dobré nápady a šikovné ruce.

Martina Gajdošová
Foto: scroave.com, thesleeproom.com, waylou.com, betweenthebreadblog.com, activehome.co.uk

22.3.2011 11:15

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist