SPAcer: luxusní koupel i v malé koupelně

Koupelna a její zařizovací předměty, tedy např. právě vany a umyvadla, jsou výzvou nejen pro dosažení maximálního pohodlí, ale stejně jak provokují designéry, kteří se pak snaží v duchu své esteticky nabídnout něco výjimečného. A designér Dominik Chojnacki přišel ze zajímavým nápadem, který vlastně všichni známe z vědeckofantastických filmů. Jmenuje se SPAcer.

118650-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Julius Verne byl nejen slavným spisovatelem, ale svým způsobem i vizionářem. A některá jeho nesmrtelná díla byla i zfilmována. Divák tak měl a má možnost nahlédnout např. do tajuplných kajut podmořských lodí, kde se námořníkům dostávalo kupodivu nebývalého komfortu a to i v poměrně stísněných podmínkách. Takže např. postel bylo možno po použití vzít a přiklopit ji ke stěně, čímž se najednou v kajutě objevilo nebývalé množství prostoru. A co když se podobná věc udělá s vanou? Tedy s vanou, ze které se před tím vypustí voda?

Velká inspirativní fotogalerie luxusního bydlení!

SPAcer

Je to vlastně velmi jednoduché řešení a konec konců, ty nejlepší nápady nás právě udivují svou jasnou a přehlednou jednoduchostí, ve které pak spočívá jejich případná genialita. Dominik Chojnacki si usmyslel, že se tímto způsobem pokusí nabídnou uživatelům i malé koupelny takový komfort, který si mohou dopřát zatím jen ti, kteří potíže s nedostatkem prostoru nemají. A tak se na designové scéně objevil SPAcer, jehož užívání dokáže plně uspokojit i náročné zákazníky a současně je možné SPAcer po použití vypustit a prostě jej snadno přiklopit ke stěně. Je to stejné, jako s tou postelí ve slavných „verneovkách“. A je to tedy elegantní a prosté řešení, které přesvědčivým způsobem odpovídá na otázku, jestli je něco takového možné.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Můžeme se tedy jen těšit, až některý výrobce uvede SPAcer do svého programu a pak si bude možná i český obyvatel garsonky mocí dopřávat komfortní lázeň v koupelně o několika „decimetrech“ čtverečních.

Malé koupelny – inspirativní fotogalerie

O malé koupelně a nápadech také ZDE.

 

Red.
Foto: Yankodesign

5.6.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist