Soutěžte a vyhrajte osvětlení vaší zahrady. Dokonce vám poradíme, jak na to!

Solární světla RETLUX nabízejí spoustu variant pro nasvícení zahrad. Můžete si vybrat podle toho, v jakém stylu máte dům a zahradu. Ať už vyhledáváte moderní světla ve tvaru kvádru, černé lampičky ve stylu retro, kulaté tvary nebo hranaté, se studeným nebo teplým bílým světlem.

1100x618px-1100x618.jpg Zdroj: Retlux

Pro světla RETLUX je společné, že patří mezi ty nejkvalitnější na trhu. Nejenom odolností materiálu proti zubu času a povětrnostním vlivům, ale i výkonnými solárními články, které trpělivě sbírají energii i při horších světelných podmínkách a ukládají ji do akumulátoru každého svítidla.

Posílejte fotografie vašich zahrad s krátkým komentářem a designéři, zahradníci a odborníci na světla vyberou 3 zahrady, které vám nasvítíme solárními světly Retlux, a také poradíme, kam je umístit.

Pro začátek jsme vybrali několik rad, co nafotit a kam umístit světla.

První rada: nasvícení chodníku

Ideální rozestupy a umístění pro osvětlení chodníčku či terasy

Důležitým parametrem je délka chodníku, schody a nerovnost terénu. Pokud máte rovný chodník, tak doporučujeme solární světla 60 cm od sebe, pokud je chodník točitý, a má kolem sebe hodně rostlin, tak doporučujeme mezi světly menší mezery, tak 40 až 50 cm. Solární světla Retlux mohou upozornit na zásadní kompozicí na zahradě, kdy každá větší rostlina na zahradě má svůj význam. Doporučujeme doslova lemovat chodníčky, cesty, ploty. Nejenom že je to romantické, ale i bezpečné.

Druhá rada: osvětlení zahrady

Podivuhodné noční krásy zahrady, snadné a rychlé rozmístění

Večerní a noční zahrada dostává úplně jiný nádech než ve dne. Nasvícení solitérních rostlin nebo objektů, volně stojících stromů, keřů, okrasných trav, to známe jen z amerických filmů. Teď si tu atmosféru můžete vytvořit i na vaší zahradě. Každý strom má po setmění jiný tvar, obvykle z terasy, nebo z okna není vidět, ale pokud k jeho kmenu jednoduše zapíchnete solární světlo, tak se vám nechce jít domů. Chcete se najednou po zahradě procházet, posedět si pod stromem na lavičce, i když je dávno po západu slunce.

Třetí rada: osvětlení vodní plochy

Jezírka, vodopády, přírodní koupací bazény nebo proud vody. Při správném rozmístění světel zdvojnásobíte světelný efekt

Voda je zahradě vždy zajímavý prvek. Je to dominanta zahrady. Často rostou okolo vody vysoké trávy nebo bambus a ty nám dávají příležitost k vytvoření dalšího osvětleného místa ze solárních světel. Podívejte se na vodní hladinu z úhlu, odkud se díváte nejčastěji. Na body, které máte nejvíce na očích instalujte světla s ohledem na výšku trávy. Pokud dokážete naaranžovat světla, aby se odrážela ve vodní hladině, máte již školu designéra za sebou.

Pokud jste rozhodnutí, že svou zahradu chcete na letošní léto změnit, je nejvyšší čas. Soutěžte, posílejte fotografie do komentářů na Facebook Living a těšte se na výhru. Podívejte se na www.retlux.cz

24.6.2021 12:00 | autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist