Soutěžní rekonstrukce: Z půdního skladiště se stal podkrovní pokoj pro hosty

Především u starších rodinných domů často nebývá plně využit potenciál podkrovních prostor. To se však ve svém domě rozhodli změnit manželé Kopáčkovi a z málo využívané půdu, kde se během let nashromáždilo různé harampádí, společnými silami vytvořili útulný podkrovní pokoj pro své příležitostné návštěvy.

112036-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Dobrý den, zasílám fotografie do Vaší soutěže, rekonstruovali jsme půdní prostor, protože byl nevyužitým skladištěm a my jsme se rozhodli ho předělat na příjemný podkrovní pokoj, který využíváme především pro návštěvy, které zde mají soukromí a hezký výhled.

Bydlení v podkroví: inspirativní fotogalerie

 

První fotografie ukazuje jak prostor vypadal před rekonstrukcí, jak je dobře vidět, byl opravdu využit pouze na uložení právě nepotřebných věcí.

Marta%20Kopackova%202.jpg

Zdroj: archiv redakce

Druhá fotografie ukazuje již započatou rekonstrukci, která začala osazením střešního okna a za použití sádrokartónu byly vytvořeny stěny, které zakryly střešní trámy. Škvárové cihly tvořící příčku byly nahozeny a zakryty pomocí palubek, které byly použity také na strop.

Marta%20Kopackova%203.jpg

Zdroj: archiv redakce

Na podlaze rekonstruované půdy musel zůstat nosný trám, aby byl i on nějak využit, zakomponovali jsme ho do systému, který skryl vytápění místnosti, protože tato místnost leží přímo nad krbovými kamny v obývacím pokoji. V podlaze půdy je vytvořen průduch a v něm motorek, který pomáhá vhánět teplo pod desku, která byla na podlahu postupně položena a mřížkou prostupuje teplý vzduch do místnosti.

Fotografie č.5 ukazuje další část této desky .

Na fotografii č.6 je celý pokoj v rámci stavebních úprav již zcela dokončen a probíhá jeho dovybavení podlahovou krytinou, která vše sjednotí.

Plánovaný rozpočet byl 50 tisíc, neboť manžel je šikovný a většinu prací zvládl sám, peníze byly použity pouze na nákup materiálu. Do daného rozpočtu jsme se proto vešli, rozpočet 50.000, výdaje 50 tisíc.

Čtěte také:

Soutěžní rekonstrukce: Paneláková koupelna v luxusním designu

Soutěžní rekonstrukce: Veliká proměna původně zdemolovaného bytu

Soutěžní rekonstrukce: Koupelnička jako ze žurnálu

Marta Kopáčková, Roztoky u Jilemnice

logo%20burina%20no%20text.jpg

Zdroj: archiv redakce

 

29.10.2011 7:40

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist