Soutěžní rekonstrukce: Veliká proměna původně zdemolovaného bytu

Rekonstrukce většího charakteru se může často dotknout samotné dispozice bytu. U panelových bytů je výměna příček a nové dispoziční řešení obytného prostoru někdy dokonce jedinou možnou variantou. Pan Ibler se do takové odvážné změny pustil ve svém 3+1 a určitě se mu tento krok vyplatil.

116622-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Dobrý den, zasílám fotografie rekonstrukce mého bytu 3+1 (64m2), který jsem koupil v paneláku na hypotéku a to v dosti zdemolovaném stavu, kde byly popraskané sádrové příčky, místy vytrhané parkety, rozbité dveře, koupelna + wc katastrofa a navíc po částečném vytopení prasklým odpadem.

Zkrátka neobyvatelné a i když peněz moc nebylo, tak jsem do rekonstrukce musel pustit s pomocí zednické firmičky a známých (elektřina a podlahy).

Takže bylo rozhodnuto zbourat všechny příčky (které stejně nebyly nosné) a udělat vše znova dle vlastního projektu (který v 3D zasílám).

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

Změna propozic pokojů nebyla velká, obývací pokoj zůstal na svém místě, jen spojení s kuchyní, která byla průchozí dveřmi, se otevřelo vybouráním stěny a na druhé straně kuchyně byl vchod do předsíně zrušen.

Tím se rozšířil o zrušenou chodbičku prostor pro úpravu pokojíku a ložnice, jenž původně byly vedle sebe, ale o 90° otočeny, sousedily oba s lodžií a byla to spíš takové „nudle“.

Plánovaný rozpočet byl vlivem předpokládané svépomoci nízký, cca 200tis., ale již teď v průběhu rekonstrukce a zjišťování stavu bytu se nabalovaly náklady, které jsou o 50tis. vyšší a asi ještě o 30tisíc vzrostou. Dnes už je byt obyvatelný, ale pár maličkostí ještě chybí,jako dveře do obývacího pokoje či pokojíku, nebo vestavěných skříní, ale bez těch se prozatím obejdu…   To nejhorší mám za sebou… 

Plánovaný rozpočet: 200 000 Kč

Reálný rozpočet: 250 000 Kč

 

Čtěte také:

Soutěžní rekonstrukce: Koupelnička jako ze žurnálu

Soutěžní rekonstrukce: Jak se dělá kuchyň jako z pohádky?

Soutěžní rekonstrukce: Proměna kovárny na krásný dům

Martin Ibler, Opava

logo%20burina%20no%20text.jpg

Zdroj: archiv redakce
23.9.2011 12:38

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist