Soutěžní rekonstrukce: Úprava zděděného rodinného domu, stodoly a přístavby

Dva bratři zděděli po svých prarodičích dům, který má stodolu a přístavbu. Už před dvaceti lety začali vlastními silami s kompletní rekonstrukcí obytných i neobytných prostor a dnes se již mohou pyšnit nádherným rodinným domem, který dýchá domácí pohodou.

116665-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Před 20 lety jsme spolu s bratrem zdědili dům po prarodičích a hned jsme se pustili do rekonstrukce celého domu, stodoly i malé přístavby. V domě, byli v té době pouze tři obytné místnosti (kuchyň, obývací pokoj a jeden menší pokojík) dále malá chodba a půda, zbytek domu tvořil chlív a dřevník.

Místo chlíva a dřevníku jsme vybudovali nové obytné místnosti – velkou kuchyň, kotelnu, wc a koupelnu. Také jsme rozšířili půdu a to tak, že tvoří celou horní část domu, dříve tvořila necelou polovinu.

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

V horní části domu stále budujeme obytné místnosti, budou zde čtyři pokoje, wc s koupelnou a chodba. Ve štítě domu jsme vybudovali balkon, který dal celému domu spolu se žlutou fasádou a dřevěným obložením zcela jinou tvář.

K domu byla také připojena malá veranda, kterou jsme se však později rozhodli celou zbourat a místo ní jsme postavili terasu.

Naší rekonstrukci se nevyhnula ani stodola, udělali jsme také novou fasádu celé stodoly, vyrobili jsme si nová vrata a také obložení a pro „chvíle odpočinku“ přidělali vyklápěcí desku s herním košem na basketbal.

Také celé okolí domu se proměnilo, přibyly nejen květiny a keře, ale ještě doděláváme příjezdovou cestu od brány do stoly, celá je tvořená dlažebními kostkami. Veškeré práce na domě a kolem domu si děláme úplně sami, už dlouhých 20 let a stále je co dělat.

Původní rozpočet: 900.000,- Kč

Reálný rozpočet: 500.000,- Kč

Čtěte také:

Soutěžní rekonstrukce: Paneláková koupelna v luxusním designu

Soutěžní rekonstrukce: Koupelnička jako ze žurnálu

Soutěžní rekonstrukce: Reorganizace panelákového bytu

Teska Bohuslav, Příbram

logo%20burina%20no%20text.jpg

Zdroj: archiv redakce
3.10.2011 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist