Soutěžní rekonstrukce: Úprava bytu pro rozrůstající se rodinu

Jakmile se rodina začne rozrůstat o nové členy, vzrostou obvykle také nároky na úložné prostory i na dispoziční řešení interiéru. Pokud původní bydlení těmto nárokům nedokáže vyhovět, takové rodiny pak obvykle čeká stěhování do většího bytu nebo domku. Stejná situace přiměla k zakoupení a následné rekonstrukci většího bytu také paní Sládkovou, která chtěla svým dvojčatům zajistit dostatek prostoru a pohodlí v novém domově.

Dobrý den, také posílám fotografie rekonstrukce našeho bytu. Před nějakým časem jsme zjistili, že se trošičku rozrosteme a že bude potřeba koupit větší byt (měli jsme 2+1). A vzhledem k tomu, že naše rodinka bude čítat hned o dva kousky navíc , tak jsme chtěli i byt větší, ale za rozumnou cenu – vzhledem k tomu, že půjdu na mateřskou a platit hypotéku (plus výbavu pro dvojčata) bude docela zásah do rodinných financí.

Takže jsme koupili byt, který se nám dispozičně moc líbil a vzali si hypotéku o téměř půl milionu víc na rekonstrukci, protože jak jistě vidíte z fotek, byl byt ještě v původním stavu – cca 30let zpátky. Půl milionu se nám zdálo dost – ale chyba lávky – museli jsme ještě sáhnout do našich rezerv pro dalších sto tisíc. I když jsme si udělali „výběrové řízení“ na všechny práce a ty nejlepší nabídky ještě usmlouvávali, níž to zkrátka nešlo.

Bylo potřeba udělat komplet kuchyň, koupelnu a WC, všude nové podlahy, dveře, stěny a když už stěny, tak všude novou elektriku, nové vestavěné skříně, atd. Chtěla jsem mít spojenou kuchyň s jídelním a obývacím prostorem, takže bylo potřeba probourat jednu zeď, což naštěstí po posouzení statika šlo. Vše jsem chtěla mít laděno do kombinace tmavě hnědá (wengé) a bílá.

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

Další oříšek byla koupelna a WC – spojit nebo nespojit ty dva malé prostory? Já byla rozhodně pro „nespojit“ a nechat oddělené (kvůli pozdějším frontám – buď do koupelny nebo na záchod), ale okolnosti mě nakonec donutily ustoupit a máme koupelnu se záchodem v jednom, kam se nám vešla i pračka a bojler. Ty dvoje hrozné dveře do koupelny a na záchod jsme proměnili v jedny zasouvací. Na chodbě a v budoucím dětském pokoji byly otřesné vestavěné skříně, takže těm bylo zapotřebí dát nový kabát.

Lenka%20Sladkova%202.jpg

Zdroj: archiv redakce

Byt zatím stále ještě dovybavujeme, ložnici nemáme ještě hotovou, protože spíme s prckama v jednom pokoji, ale pořád se na tom pracuje.

Přeji všem úspěšné budování!

Plánovaný rozpočet: 500 000 Kč

Reálný rozpočet: 600 000 Kč

Čtěte také:

Soutěžní rekonstrukce: Celková rekonstrukce bytu po rodičích

Soutěžní rekonstrukce: Koupelna pro příjemný relax

Soutěžní rekonstrukce: Celková modernizace bytu 2+1

Lenka Sládková, Plzeň

logo%20burina%20no%20text.jpg

Zdroj: archiv redakce
10.10.2011 12:36

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist