Soutěžní rekonstrukce: Startovní bydlení 1+1 45m2 – kompletní rekonstrukce malého bytu

Další soutěžní rekonstrukce je tady! Ke splnění snu pomohlo stavební spoření a také inspirace a odhodlání. Pojďte se podívat.

Minulý týden jsem brouzdala internetem hledajíce inspiraci ohledně rolet a vestavěných skříní a samozřejmě jsem zabrouzdala opět na Vaše stránky, kde jsem se inspirovala dříve, co se týče barevného ladění. Jsem nadšená, že jsem objevila tuhle soutěž, a díky ní možná budu mít možnost se podělit o svůj projekt, protože si živě vzpomínám, jak jsem před půl rokem marně hledala ucelené informace, jak a za kolik se dnes dá zrekonstruovat byt.Takže palec nahoru redakci za dobrý nápad!

Koupila jsem si svůj první byt (na hypotéku) v domě z roku 1936. Rekonstrukci 2+kk (1+1) o výměře 45 m2 jsem pojala jako startovní bydlení s tím, že do budoucna se uvidí, jestli nebude potřeba větší byt s dětským pokojíčkem 😉 Kompletní rekonstrukce trvala od 10. září 2013 do 20. prosince 2013 a financovala jsem ji ze stavebního spoření a z úvěru ze stavebního spoření. Celkové náklady včetně kuchyňské linky se spotřebiči činily 360 tis. Stav bytu naznačoval, že se cca od 60. let patrně nemalovalo, ba ani neuklízelo. Voda, elektrika, topeni, štuky, okna – vše si žádalo kompletní rekonstrukci nebo výměnu. Vyměnili jsme okna za plastová, vybudovali nové rozvody elektriky, studené a teplé vody. Vybudovali jsme etážové topení s plynovým kotlem i pro ohřev vody, s trubkami vedenými ve zdech a za sádrokartonovými příčkami, tam kde byly příliš tenké zdi.

Kompletně jsme vybudovali novou koupelnu s novými obklady a WC jsme zabudovali do zdi, protože výměra WC je 1×1,2 m2. Zdi jsme zpevnili perlinkou a na ně jsme dali nové štuky, položili dlažbu v koupelně, WC a předsíni, kde jsme nechali snížit 4m stropy sádrokartonovými podhledy. Kvůli pejskovi jsme položili plovoucí podlahu, aby se nám lépe uklízelo.

Kuchyňský kout jsme umístili 2x2m do rohu místnosti tak, aby nám místnost sloužila zároveň jako malý obývací pokoj se sedačkou a později i s televizí. Z důvodu úspory financí jsem se musela do rekonstrukce i osobně zapojit, škrábala jsem malbu v celém bytě a renovovala dveře a dveřní rámy (návod jsem našla na internetu), které jako jediné zůstaly v bytě původní. V průběhu rekonstrukce jsme řešili celou řadu náhlých problémů: elektrikář nedokončil ani po třech týdnech hrubou stavbu a přestal komunikovat – celou řadu prací musel dokončovat nebo opravovat nový elektrikář, což vedle dalších drobností, na které jsme přišli až v průběhu rekonstrukce, zvedlo mírně celkové náklady. Vrcholem všech trampot bylo to, že nám plynárny nechtěli povolit v první chvíli plynoměr a měsíc před Vánoci jsme málem organizovali výměnu regulačního ventilu pro budovu za účasti všech majitelů bytů a půldenní odstávky plynu – tzn. akce s malou šancí na úspěch.

Ale přes všechny peripetie a komplikace se vše vyřešilo a těsně před Vánoci jsem se nastěhovala do mého prvního vlastního bytu. Topíme, svítíme a nyní plánuji využití každého volného místa.

 

Cena rekonstrukce: 360000 Kč

Spočítejte si kolik by vás rekonstrukce stála s Úvěrem od Buřinky ZDE

Místo rekonstrukce: Kompletní rekonstrukce bytu 1+1 45m2 Praha

 

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

loznice-2pred.jpg

Zdroj: archiv redakce

loznice-pred.jpg

Zdroj: archiv redakce

pohled-do-chodby-po.jpg

Zdroj: archiv redakce

pohled-do-chodby-pred.jpg

Zdroj: archiv redakce

zachod-po.jpg

Zdroj: archiv redakce

zachod-pred.jpg

Zdroj: archiv redakce

zachod2-po.jpg

Zdroj: archiv redakce
4.2.2014 1:16

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist