Soutěžní rekonstrukce: Rekonstrukce stoletého domu

Rekonstrukcí staršího domu si prošla také paní Zalotěnková. Ve více než stoletém venkovském stavení se pustila do zásadnějších úprav, které se vyplatily. O konečný výsledek těchto úprav, které probíhaly téměř tři roky, se s námi podělila prostřednictvím fotografií. Výsledek posuďte sami.

116765-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Dobrý den, rozhodla jsem se účastnit Vaší soutěže, protože jsem si také prošla rekonstrukcí celého domu a myslím si, že se rekonstrukce povedla a chtěla bych se podělit o foto s ostatními. Rekonstruovali jsme vesnické stavení z roku 1910, dům byl zhruba 30 let neobydlený. Dům jsme rekonstruovali téměř 3 roky a nyní už asi měsíc bydlíme. Zasílám Vám fotky koupelny, kuchyně a obývacího pokoje.

V celém domě jsme kompletně zbourali trámové stropy a nahradili jsme je novými železobetonovými nosníky, dále jsme museli udělat nové podlahy, omítky atd. V místě, kde se nachází koupelna, byl původně chlév. Takže nám tato místnost zabrala spoustu času a sil. V domě také nebyly rozvody vody, elektřiny ani odpady. Práce to byla náročná, ale výsledek stojí za to a nikdo by nevěřil, že v koupelně bývala kdysi hospodářská zvířata.

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

V obývacím pokoji jsme ponechali původní kachlová kamna, které jsou stále funkční. Ještě zde chybí menší úpravy, jako například obklad kolem kamen, a dokoupení nábytku. Bohužel na žádné fotce nemám úplně původní stav, kde byly ještě staré prkenné podlahy. Na fotce, kterou jsem Vám zaslala už je nová betonová podlaha. Kuchyň jsme si udělali z místnosti, která má krásný výhled na zahradu. Kuchyň jsme si navrhovali sami v 3D plánovači, a dokonce jsme si ji i sami montovali.

Co se týká finančních prostředků, tak se dá jen těžko odhadnout kolik stála rekonstrukce těchto 3 místností. Protože jsme  rekonstruovali celé přízemí i patro od podlahy po stropy. V celém domě se dělaly nové okna, dveře, rozvody elektřiny, vody, topení, nové omítky. Rekonstrukci jsme prováděli většinou svépomocí, takže jsme i velkou část peněz ušetřili. Doufám že se Vám naše rozsáhlá rekonstrukce líbila.

Čtěte také:

Soutěžní rekonstrukce: Rekonstrukce  bytu v Modřanech

Soutěžní rekonstrukce: Krásný obývací pokoj s barovým pultem

Soutěžní rekonstrukce: Úprava bytu pro rozrůstající se rodinu

Eva Zalotěnková, Starý Jičín

logo%20burina%20no%20text.jpg

Zdroj: archiv redakce
26.10.2011 2:06

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist