Soutěžní rekonstrukce: Rekonstrukce rodinného domku

Rekonstrukce rodinného domu je dosti náročná zvláště, když se provádí za běžného provozu. Pojďte se podívat, jak ji zvládla paní Jaroslava Kovaříková.

109364-1100x618.jpg Celá galerie 10 Zdroj: archiv redakce

Dobrý den, rádi bychom se zúčastnili vaší soutěže.
Asi před rokem a půl jsme si pořídily rodinný domek,  který potřeboval celkovou rekonstrukci. Díky nedostatku veškerých financí jsme museli rekonstrukci realizovat postupně v průběhu roku. Zatím máme dokončenou rekonstrukci koupelny, záchodu, obývacího pokoje a dvou ložnic. Ještě v příštím roce bychom se rádi pustili do předělání  staré kuchyně. Kromě rekonstrukce obytných prostor jsme také museli vyměnit všechna okna.

3.JPG

Zdroj: archiv redakce

Rekonstrukce Koupelny
Koupelna a WC jsou odděleny a díky tomu že velikost koupelny je 2.75m x 2.55m, a navíc pračku máme umístěnou v kuchyni, podařilo se nám do tohoto prostoru vtěsnat nejen vanu ale i poměrně velký sprchový kout. Tmavá barva obkladů se nám také líbila ale nakonec jsme zvolili obklady ve světlém odstínu aby se koupelna opticky zvětšila. Abychom docílili lepšího osvětlení koupelny nainstalovali jsme bodová svítidla do sádrokartonu.

Na WC se nám dokonce podařilo vtěsnat malé umyvadlo (které jsme zvládli najít po mnoha hodinách strávených na internetu).
Plánovaný rozpočet koupelny a WC: 135 000,-
Reálný rozpočet koupelny a WC: 155 000,-

Rekonstrukce obývacího pokoje
Měli jsme v plánu mít v obývacím pokoji  dřevenou podlahu tmavé barvy, ale protože byla nakonec finančně náročnější, rozhodli jsme se pro světlý odstín dřeva. Do obývacího pokoje jsme si dali vytoužený krb, tak doufáme že ho řádně využijeme v následujících chladných zimních měsících. Na míru jsme si nechali vyrobit dřevěné krytí na ústřední topení které nám teď poskytuje další prostor pro ozdoby a doplňky.
Plánovaný rozpočet obývacího pokoje včetně nábytku a doplňků: 160 000,-
Reálný rozpočet obývacího pokoje včetně nábytku a doplňků: 185 000,-

Rekonstrukce ložnice
Rekonstrukce ložnice byla ze všech dalších místností asi nejméně náročná. Kromě nové omítky, položení koberce, vestavěných skříní na míru a nového nábytku více úprav nepotřebovala. Ještě nám zbývá dokoupit doplňky jak do  ložnice, tak obývacího pokoje, ale už máme nějaké vyhlídnuté díky inspiraci na stránkách Living.cz.
Plánovaný rozpočet ložnice včetně nábytku: 100 000,-
Reálný rozpočet ložnice včetně nábytku: 122 000,-

Jelikož byla rekonstrukce finančně i časově velmi náročná, doufáme že kromě kuchyně se už do další přestavby hodně dlouho nebudeme muset pouštět.

Jaroslava Kovaříková, Praha

logo-burina-no-text.jpg

Zdroj: archiv redakce
9.11.2011 12:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist