Soutěžní rekonstrukce: Rekonstrukce půdy

Půda často skrývá poklady nebo se z ní stává skladiště. Pokud ale vznikne dobrý plán, dá se využít jako nadstandardní bydlení.
Paní Hájková dobrý plán měla.

116682-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: archiv redakce

Dobrý den, posílám několik fotografií z rekonstrukce našeho bytu. Rozhodli jsme se pro kompletní rekonstrukci půdních prostor v rodinném domě. Prvním krokem bylo uklizení půdy, protože všude bylo plno suti, tašek a jiného stavebního materiálu. Poté jsme mohli položit podlahu, 2 vrstvy osb desek a v budoucí koupelně a kuchyni Cetrisových desek.

rek.hajkova.jpg

Zdroj: archiv redakce

Rozhodli jsme se pro jednoduché rozdělení půdy na dvě části rovnou příčkou, kde v jedné půli je ložnice a v druhé obývací prostor s kuchyňským koutem. Část obývacího prostoru zabírá domovní chodba. Ve „vykrojeném prostoru“, který tím v bytě vznikl jsme vybudovali koupelnu. Prostor je sice podlahově velký (4,5 x 3 m), ale jelikož má dvě šikminy je použitelný prostor o dost menší. Design i rozložení jsme si navrhli zcela sami. Do rohu pod šikminy jsme dali vanu, která je umístěná napříč. Místo za vanou je sice hluché, ale stejně by tam kvůli sklopené střeše nic být nemohlo. Vana je nyní položená tak, že když v ní člověk leží vidí střešním oknem ven na hvězdy. Abychom mohli mít i sprchový kout, museli jsme ubrat část z budoucí kuchyně. Vznikl tím velice atypický prostor, který z koupelny dělá zajímavou místnost.

Obývací pokoj je otevřený a vzdušný. Velké okno s krásným výhledem je jeho hlavní dominantou. Na jedné straně je obývací prostor s nábytkem umístěným v prostoru a na straně druhé malý kuchyňský kout. Doprostřed jsme umístili stůl a vytvořili si tak malý jídelní kout. Dokonce nám zbylo místo i na malý balkonek.

 

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

Ložnice je dost prostorná a je možné ji do budoucna rozdělit a vytvořit z ní dva pohodlné pokoje. Jelikož jsme nechtěli platit extra peníze za vestavěný nábytek, vyrobili jsme si skříň sami a jen dokoupili dvířka.

Ve všech místnostech jsou prvky, které je navzájem propojují. Dlaždice v kuchyni a koupelně mají stejný design. Zbytek plovoucí podlahy u obývacího prostoru jsme použili jako horní část skříně v ložnici, která zároveň slouží jako police. Dlaždičky v kuchyni jsou i na konferenčním stolku v obýváku.

Stropy v půdních vestavbách můžou být nižší než v normálních místnostech. Využili jsme této možnosti a tak nám zbyl ve špičce naší valbové střechy dostatečný prostor na malou půdičku, která je jak čím dál víc zjišťujeme k nezaplacení.

Náš původní a velmi naivní rozpočet byl 500.000,- Kč, ale nakonec jsme se dostali na 700.000,- Kč.

Soutěžní rekonstrukce: Radikální proměna vybydleného prostoru
Soutěžní rekonstrukce: Výrazná proměna kuchyně a přilehlé koupelny
Soutěžní rekonstrukce: Proměna celého bytu

Jana Hájková

logo%20burina%20no%20text.jpg

Zdroj: archiv redakce
7.10.2011 1:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist