Soutěžní rekonstrukce: Rekonstrukce kuchyně

Nejen kuchyň na míru byla na seznamu věcí, které byly potřeba zařídit, aby byla rekonstrukce kompletní. Čím vším si musel projít pan Háněl s přítelkyní si přečtěte v následujícím článku.

119662-1100x618.jpg Celá galerie 7 Zdroj: archiv redakce

Společně s přítelem jsme dostali dům od jeho rodičů v malé vesničce Drahobudice, kde jsme věděli že je nutná celková rekonstrukce  domu. Nejdůležitější a jako první šla na řadu kuchyň(20m2). Na té jsme se také nejvíc „vyřádili“. Přítelova máma měla velmi zastaralou kuchyň, ale naštěstí si jí celou odvezla k sobě do nového bytu. Ale i tak tam bylo mnoho práce.

Nejdříve jsme sundali všechny dřevěné obklady ze zdí, vyházeli zbytek věcí, strhali dlaždice, vybourali okna , přestřihli všechnu elektriku (světla, zásuvky atd..), oškrábali všechnu omítku, a aby to nebylo tak jednouché, tak bylo hodně vrstev bílé barvy a navíc pod tím ještě dřívější válečkované výmalby. Takže oškrábání byla docela výzva! Ale přece jenom jsme to zvládli :). Po té následovalo, vše si precizně naplánovat, začali jsme si  předběžně malovat kuchyň, například kam umístíme myčku, sporák,ledničku atd…Kvůli naplánování zásuvek a světel.

Pak jsme si objednali kuchyň na míru. Dalo to práci vše vymyslet, vědět kam a co, kde je kolik místa, vše to pečlivě poměřit. Bylo to na hlavu, ale i přesto jsem se snažila si to co nejvíce užívat, i když proti tomu co následovalo, to byla jen procházka růžovým sadem.

Už jsme měli vybouraná okna, sundané všechny obklady, oškrábané omítky (malby), zbouranou polovinu zdi do obýváku, ale toto byly ty „demolice“, teď následovaly ty zednické práce. Pro rychlejší práci jsme zvolili na strop sádrokarton, museli jsme zabudovat okna (do této doby byly na domě velmi nevyhovující, netěsnící, dřevěná okna) dali jsme plastová , a pak přidělali elektriku,dali jsme perlinku, vyštukovali, a odhodlali jsme si dát podlahové topení (které můžeme zcela doporučit). Vybrali jsme dlažbu, nechali jí položit, a mezitím se pustili do výběru spotřebičů, dveří a doplňků. Vše krásně časově klaplo. Kuchyň přišla ve stejný čas jako objednané spotřebiče. Kuchyňjsme si skládali sami, stejně jako většinu prací na domě. Všechny práce i s přestěhováním trvaly necelé 2 měsíce.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

  
Plánovaný rozpočet: nebyl
Reálný rozpočet:200 000 Kč

Slavomír Háněl s přítelkyní, Drahobudice

logo-burina-no-text.jpg

Zdroj: archiv redakce
28.10.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist