Soutěžní rekonstrukce: Rekonstrukce kuchyně a stropu

Pan Heinrich je muž činu. Rozhodne se a během krátké doby je vše hotovo. Podívejte se, jak dopadla rekonstrukce kuchyně a stropu.

Před 2 měsíci jsme se doma rozhodli, že naše kuchyně potřebuje důkladnou rekonstrukci, měli jsme starou linku přes 20 let, a všechno ve strašném stavu, protože máme doma dva vlčáky, kteří se postarali o rozkousání všeho, co šlo.

Sehnali jsme si celkem levně novou krásnou linku, byla od známého, který ji měl měsíc a pořídili si jinou (zřejmě neví co s penězi ) tak nám jí nechal za pár korun. Tak jsme se rozhodli, že když už máme linku, uděláme celou novou kuchyň, hlavně zdi už byly ve strašném až havarijním stavu.

Nejdříve jsme se s manželkou, která mě pomáhala pustili do škrábání stropu a nalepili polystyrenové obklady, které nás stály necelé 3 tisíce plus 2 kyblíky lepidla na polystyren. Vše jsme dělali po večerech po práci a strop nám zabral celý týden, protože nejsme odborníci, sice jsem to kdysi asi před 10 lety jednou dělal, ale šlo to pomalu.

Až jsme měli strop částečně hotový, tak jsme vystěhovaly celou kuchyň do obýváku, kde se nedalo už ani projít. Jenže až už jsme měli vše odstěhované, zjistily jsme u veterináře, že jeden z našich pejsků je vážně nemocný, a pro jeho záchranu ( ještě ale není vyhráno ) jsme museli zaplatit všechny naše úspory, které byli na dokončení kuchyně, jen léky nás stály 11500 kč a hrozí operace za 30 tisíc, na kterou si asi budeme muset vzít půjčku, ale to už jsem odbočil od rekonstrukce. Takže se vše muselo odložit, nastěhovat zpátky a čekat na další výplatu, ze které opět šlo 11500, celá manželky výplata na léky pro naši fenku. Já i manželka jsme začali dělat přesčasy aby se mohla rekonstrukce dokončit, protože novou linku jsme měli schovanou u rodiny v garáži, kterou nutně potřebovaly a hrozily, že linku nám vyhodí na ulici, my jsme jí neměli kam dát, máme jen malý dvorek, ale to by byla na dešti.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Potom jsme opět celou kuchyni vystěhovali do obýváku a starou linku dali sousedovi na spálení. Oškrábali jsme všechny 4 stěny, já poprvé v životě sám dělal omítku, celkem se povedla, alespoň manželka mě ji pochválila, vymaloval jsem a zavolali vodaře kvůli lince. Namontovali jsme společně s vodařem, který mě pomohl linku, dodělal jsem strop nad linkou a dali jsme obkladačky, to už mě ale nepomáhal vodař 🙂 ale kolega z práce zedník, já jsem malíř, natěrač a se zedníky se v práci potkávám často, tak mě jeden za tisícovku udělal celé obklady, které mu trvaly celý den.

Plánovaný rozpočet nebyl a celá nová kuchyně, včetně nové linky nás přišla méně, než měsíční léčba našeho pejska, tedy necelých 10 tisíc. Pejsek bude brát léky ještě nejméně 6 měsíců, měsíčně 11500 kč za léky a pak se uvidí, jestli bude muset na operaci, tak prosím všichni držte pěsti, aby se nám uzdravila, protože dle veterináře je šance 50 na 50, S manželkou jsme už 20 let sami, bez dětí, tak pejsci jsou naše všechno.

Soutěžní rekonstrukce: Jak má vypadat kuchyň snů?

Soutěžní rekonstrukce: Proměna WC a obývací kuchyně

Soutěžní rekonstrukce: Kompletní rekonstrukce téměř stoletého domku

 

Jiří Heinrich Bedřichovice

logo%20burina%20no%20text.jpg

Zdroj: archiv redakce
10.9.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist